Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prvomájové dovádění zakončila úchvatná fireshow

 
pátek, 4. května 2012, 21:45

V podvečer prvního máje se odehrála romantika ve stylu španělských přímořských městeček, kde pod širým nebem tančí ženy flamenco a točí se s ohni pro potěšení turistů.

V Českých Budějovicích se netančilo ani netočilo pro turisty, ale pro návštěvníky Majálesu, který od pondělí 30. dubna zaplavil celé město.

Když se začalo stmívat, bylo již Piaristické náměstí plné nedočkavých diváků. Na scéně se objevily břišní tanečnice, které nám předvedly krásu orientálního tance a hlavně jejich ohebnost, pružnost, šikovnost a krásu.

Jakmile se dotančilo, otevřel se prostor budějcké skupině Tohuvabohu, která se zabývá fireshow. Tma zalila náměstí, lampy a ohně tvořily dohromady příjemnou atmosféru. Vystoupení mělo pomalý a krásný úvod, kdy se dvě dívky prošly s hořícími loučemi a podpálily tyč jedinému muži v celé skupině, který s ní začal točit.

Celá show se pak neskutečně rozjela. Diváci koukali s ústy dokořán a bylo opravdu na co. „Nádhera. Uvítal bych, kdyby se fireshow dělala častěji, je to skvělý zážitek. Jsou moc šikovní, já jsem to jednou zkoušel a není to žádná sranda,“ řekl Budějcké Drbně Pavel, kterému zářily oči nadšením.

Pro ty, co by se rádi dozvěděli o skupině Tohuvabohu více, přinese Budějcká Drbna rozhovor s členkou skupiny Anežkou Pavlíkovou i další ohnivé fotky v nejbližší době.

 


 

Kam dál?

FOTO: Majálesový průvod rozzářil budějcké ulice a náměstí

pátek, 4. května 2012, 17:32

Gejzír nápadů, barev, smíchu, free pohody a fantazie vytryskl v centru Budějc v pátek v pravé poledne. Od Háječku se ulicemi...

Na Sokoláku létalo frisbee, Piarisťák patřil studentům

pátek, 4. května 2012, 12:36

První máj je lásky čas a každý si ho v úterý 1. května využíval po svém. Budějická Drbna se toulala městem, a co jí padlo do oka,...

Rej čarodějnic rozvířil prach letní scény Slavie

pátek, 4. května 2012, 07:47

České Budějovice myslely na čaromilné obyvatele svého města a na počátku tohoto týdne pro ně přichystaly tradiční Slet...

Na Zátkově nábřeží se dovádělo se spreji za zvuku bubnů

čtvrtek, 3. května 2012, 12:14

První majálesový den to před Kulturním domem Slavie žilo. Bubnovalo se, sprejovalo, žonglovalo… prostě kdo přišel, dobře se bavil.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.