Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Průvod rakouských krampusů v Kaplici

středa, 18. prosince 2013, 13:25
Mikuláš rozdával dětem bonbónyMasky váží až okolo třiceti kiloKrampuslaufRakouská tradice v KapliciV Kaplici se představilo dvanáct skupin z různých částí RakouskaPlivači ohně doplňovali rozjetou showNěkteří zapózovali i na fotografiiNěkteré masky byly opravdu děsivéNěkteré děti neměly z krampusů vůbec strachNápaditost masek byla obdivuhodnáNáměstí se změnilo v horoucí pekloMasky byly zblízka opravdu strašidelnéKrampusové si běh opravdu užívaliKrampus show v KapliciKaždá z masek měla na zádech všelijaké rolničky a zvonkyKaždá skupina si nesla své označeníJedna ze skupin zapojila do svého běhu i Mikuláše a čarodějniciDiváci nadšeně fotili a natáčeliDěti na krampusy pořvávalyAndělé rozdávali sladkosti
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.