Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přijďte si vyzkoušet, s čím se musí vypořádat vozíčkáři

 
úterý, 2. října 2012, 18:48

Festival Nohama na zemi, který se uskuteční ve středu 10. října od 13 do 22 hodin u Sportovní haly v Českých Budějovicích, je kulturní akce zaměřená na pomoc handicapovaným lidem. Projekt klade důraz na seznámení široké veřejnosti s problémy postižených, ale také bariérami, které musí denně překonávat.

Na tyto bariéry bude kreativním způsobem upozorňováno například bary a toaletami. Handicapovaní návštěvníci je budou mít dostupné, ostatní se naopak musí vypořádat s vyvýšenými. Na festivalu se setkáte i s dalšími překážkami, aby všem příchozím připomínaly perspektivu vozíčkáře.

Celý den se dobrovolníci s kasičkami v rámci veřejné sbírky budou pohybovat mezi návštěvníky a za příspěvek pro občanské sdružení Kaňka obdrží pásku, která jim zajistí zajímavou slevu na nápoje a jídlo.

Na festivalu vystoupí kapely The Duffs, Colectiv, Fast food Orchestra, Bezpatyboty a Tlustá Berta. Moderátorem festivalu bude Miroslav Louženský, přezdívaný Kalous, který již hrdě odmoderoval čtyři Odpadfesty a jeden ročník Budějovického Majálesu.

Součástí festivalu Nohama na zemi je také Dětský půlden. Tato akce, která odstartuje v 9 hodin ráno, je určena pro děti z Dětského domova v Horní Plané, mateřských i základních škol, aby se i jim více zpřístupnila kultura.

Dětský půlden bude zpestřovat občanské sdružení Tvor, které s nejmenšími návštěvníky bude vytvářet předměty na památku, Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík by mělo ukázat, že i němá stvoření nám mohou efektivně pomoci, Téměř divadelní společnost bude hrát divadla pro děti a připraveny budou i další různé hry.

Díky sponzorům mají organizátoři připravené drobné občerstvení pro paní učitelky ze základních škol a školek. Vstup pro všechny návštěvníky je zdarma.

Program festivalu

9:00 přivítání dětí na dětském dni
9:30 začátek soutěží
10:00 divadlo
10:15 ukázka Judo České Budějovice
10:30 Hafík - ukázka canisterapie
11:00 divadlo
11:15 ukázka Judo České Budějovice
11:30 Hafík - ukázka canisterapie
12:00 divadlo
14:00 The Duffs
15:15 Bezpatyboty
17:00 Colectiv
18:45 Tlustá Berta
20:30 Fast food orchestra

Napsal Lukáš Pöchmann

 


 

Kam dál?

Jihočeský kompas nasměruje střelku buzoly do jižních Čech

úterý, 2. října 2012, 08:49

Už popáté se České Budějovice otevřou turistickým zážitkům. Ve dnech 5. až 6. října se v prostorách Metropolu bude konat pod...

Svatý Václav je patronem Čech, Švejk zase piva

neděle, 30. září 2012, 13:04

Páteční volno, které jsme měli díky Vaškovi, si každý náležitě užil. Sluníčko svítilo, a proto se první ročník Dne věží a...

Poslední open air párty tohoto roku v sobotu na Štilci

pátek, 28. září 2012, 14:01

Naposledy pod širým nebem se bude tančit už tuto sobotu na Štilci poblíž Kamenného Újezdu. O muziku v rytmu DNB a Break Beat se...

Na Svatováclavském koncertě vystoupí hudební hvězdy

čtvrtek, 27. září 2012, 09:51

Dva přední čeští interpreti - budějcká rodačka, mezzosopranistka Virginie Walterová, nositelka světové ceny Antonína Dvořáka, a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.