Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prázdniny byly zakončeny pouštěním lampionů štěstí po Malši

 
neděle, 31. srpna 2014, 14:38

Světélkový happening na vodě se ze začátku neobešel bez kapek štěstí. Počasí se však přece jenom smilovalo a pršet přestalo, takže svíčky v plujících lampionech přinesly potěšení přihlížejícím nadšencům. Lampiony se proháněly po slepém rameni řeky Malše dlouho do noci.

Poslední prázdninovou sobotu si děti i dospělí zpříjemňovali na festivale Město lidem, lidé městu. Vyvrcholením této dvoudenní slavnosti bylo již tradiční pouštění lampionů štěstí, které bylo možné si dopředu zakoupit na různých místech Budějovic.

Někteří přinášeli lampiony ozdobené a krásně pomalované. Jiní je přímo na místě popisovali propiskami nebo je nechávali čisté.

„O této akci jsme se dozvěděli náhodně, takže jsme si lampion koupili až tady na nábřeží.  Čistý ho necháváme schválně. My si budeme něco přát, až ho budeme vypouštět na vodu,“ smála se Hanka Vojáčková.  Nejčastěji se na lampionech objevovaly jména lidí, kterým bylo štěstí přáno. Děti malovaly i obrázky a některé lampiony byly ozdobené květinami.

V osm hodin se lidé shromáždili u Železné panny, na Sokolském ostrově a u letního kina Háječek, odkud pouštěli svoje štěstí. Lampiony se ze začátku držely hlavně u kraje, takže je lidé různě odháněli deštníky za doprovodu výskajících dětí, které napjatě sledovaly ten svůj. Všichni se pak za tmy kochali nádhernou atmosférou a s úsměvem na rtech odcházeli do svých domovů.

 
 
 


 

Kam dál?

Dvoudenní slavnost pokračuje ve velkém stylu

sobota, 30. srpna 2014, 18:10

Festival Město lidem, lidé městu včera pobavil a hlavně potěšil. Dneska ale pokračuje ještě ve větším stylu. Stánků je více,...

Hudební náplň Krajinského korza nezklamala

sobota, 30. srpna 2014, 13:08

Krajinské korzo nabízí kromě jiného také řadu hudebních lahůdek, o čemž se přesvědčili návštěvníci už včera. Výborní Naladěno,...

Vrcholem dvoudenní slavnosti bude vypouštění lampionů štěstí

sobota, 30. srpna 2014, 08:17

Festival Město lidem/lidé městu se přehoupl do své druhé poloviny. Včera Krajinskou ulici navštívily stovky lidí, které se bavily...

Krajinské korzo pobaví i největší morouse

pátek, 29. srpna 2014, 18:00

Marně byste dnes hledali v jižních Čechách místo s větší koncentrací dětských úsměvů... Krajinské korzo opět baví naplno! Tu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.