Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prago Union se vrací do Café klubu Slavie

 
pátek, 27. září 2013, 14:35

Po roce jsou opět na místě činu! S novou deskou „Vážná hudba“ v zádech a s chutí jako na začátku se dnes v budějckém Café klubu Slavie od 20 hodin rozjede večer s Prago Union.

Jako hosté se představí jihočeský básník Jelínek aka Pablo Diablo, který po třinácti letech ve hře pokřtí před domácím publikem první sólo počin - desku XIII. Záda mu budou krýt lišovští DeZrechts a DJs Ramel, Safir, Kato a Maro.

Prago Union

Ty Prago Union fungujou. Oni fungujou nějak hodně, i když by vlastně podle všech pravidel hudebního průmyslu vůbec fungovat neměli. Jejich šéf není hezoun ze žurnálu a stát se ´sexsymbolem´ už ´kousající bezzubý básník´ Kato asi taky nestihne.

Jejich pecky nehrajou rádia a na trpitele to neuhrají - dramaturgové je nebojkotují, tyhle dva světy se prostě jen naprosto míjí. Jejich muzika tam nepatří, má tak daleko k ´populární´, jak to jen jde. Nemají hit a pozor: nemají ani pořádný skandál.

Jsou dřevní, jsou zemití, páchnou člověčinou a fanoušky mají skalní. Mají je napříč žánry a mají jich tolik, že hrají jako málokdo. Mají doma dvě ceny Anděl a kritika je uctívá. Jejich čtyři desky se prodávají i v době nářků nad prodejema. Kde se vzali, jak se vzali a jak je tohle všechno vůbec možný? Na těch Prago Union musí něco bejt.

Pablo Diablo

Pokud se po domácí scéně promenáduje rapper, který by nebyl ovlivněn aktuálními trendy či posledními záchvěvy nejrůznějších módních vln, ani kdyby vyhrál stoleté předplatné MTV, je to lišovský věrozvěst rapu Pablo Diablo z DeZrechts.

Zakladatel kultovních Iustitia a Dizzastarr, jejichž klasický singl „Budvárek a Joint / Čas zvednout úroveň“ vyšel na Bbaráku již před třinácti lety, přichází dle svých zvyků v tichosti a na Czarass Beatz Records (digitální verzi vydávají Everydays) nabízí sólový debut nazvaný XIII, na něhož už se lidé ptají více než dekádu a který se pokřtí právě v Café klubu Slavie!

Vstupenky budou v prodeji na místě od 19 hodin za 140 Kč, pro majitele ISIC karty za 120 Kč.

Tisková zpráva
www.klubslavie.cz

 


 

Kam dál?

Kuchařské show a koncerty. Gastrotour startuje!

čtvrtek, 26. září 2013, 19:39

Nejchutnější pokrmy z regionálních surovin, kuchařské show vyhlášených českých šéfkuchařů, hudební koncerty a další doprovodné...

Na Dámské jízdě tekly slzy, při Pánské potečou drinky

středa, 25. září 2013, 14:31

Zářijová Dámská jízda v budějckém CineStaru dělala čest svému názvu. Ženy zhlédly podzimní trendy v módě a zajímavé účesy,...

SOUTĚŽ: Ruský sbor Rudoarmějci zavítá i do Budějc

středa, 25. září 2013, 09:27

Originální, původně armádní, ruský sbor Rudoarmějci se představí budějckému publiku. Pečlivě vybraní zpěváci, tanečníci a...

Při dnešní akci v Budvaru vystoupí šestnáct kapel

sobota, 21. září 2013, 10:56

Na dnešek připravil Budějovický Budvar tradiční kulturní akci. Bohatý program v novém distribučním a logistickém areálu pivovaru...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.