Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pohodář, srdcař a milý člověk. Muzikanti vzpomínají na Karla Macharta

 
čtvrtek, 26. února 2015, 15:54

Jihočeskou hudební scénu zasáhla ve středu smutná zpráva. Po těžké nemoci zemřel ve věku 56 let Karel Machart, zakladatel klubu, který si získal renomé i daleko za jihočeským regionem - Highway 61.

Karlovi se před lety podařil husarský kousek, kdy z Highway 61 udělal naprosto kultovní a vyhlášenou záležitost, kterou si zamilovaly i zahraniční hvězdy. A že jich do Budějc dokázal přitáhnout hned několik!

Karel ale nezapomínal ani na českou scénu, která u něj měla velkou podporu. Neváhal také podat pomocnou ruku mladým a nepříliš známým kapelám, pro které hraní v Highway 61 bylo jednoznačně prestižní záležitostí.

Jak na Karla Macharta vzpomínají muzikanti a přátelé? Zde jsou upřímná slova některých z nich:

Vláďa Čížek (kapela Led Zeppelin Southern Revival): Karel vybudoval nejlepší a nejprestižnější hudební klub v jižních Čechách. Dostal k nám na jih spoustu výborné muziky. Pomohl mnohým kapelám z našeho regionu ke zviditelnění. Byla s ním výborná spolupráce, bude velice chybět mně osobně i celému jihočeskému bigbítu...

Tomáš Kuchta (kapela Blamage): Byl to jeden z největších srdcařů, co jsem znal.

Miloš Vaněček (klub Velbloud): Člověka s větším přehledem o bluesové muzice jsem v ČR nepotkal. Navíc jeho přátelský, téměř rodinný přístup, dělal z Highway 61 pohodu, kam se člověk vždycky rád vracel.

Štěpán Halla (kapela Warhawk): Znali jsme se jen trochu, ale vždy se k nám choval báječně. Myslím, že toho pro blues v Budějcích udělal strašně moc! Do Highway 61 jsme chodili s kapelou od začátku. Tenkrát ještě pod věž. Karel byl vždycky super. Je to opravdu strašná škoda!

Jan Novotný (kapela The Greens): Kája byl v první řadě kamarád mého táty. Jeden z největších pohodářů, co znám. Váže se k němu i moje vzpomínka na první elektrickou kytaru, na kterou jsem doma hrál. Tak moc jsem ji chtěl, až mi ji táta půjčil právě od Káji.

Karle, moc děkujeme za všechno, co jsi pro budějckou hudební scénu udělal! Pozdravuj nahoře Jimiho Hendrixe, Garyho Moora, Jacka Bruce a další borce, bez kterých by bluesová a rocková scéna nebyla tak vzrušující a nezapomenutelná!

Foto: Lee Lou

 


 

Kam dál?

Město začalo vznikat před tři čtvrtě tisíciletím. Start oslav zajistí...

čtvrtek, 26. února 2015, 11:50

Oslavy 750. výročí města České Budějovice oficiálně začnou již za pár dní - v úterý 10. března. Na tento den roku 1265 se datuje...

Ples Bosche s Vojtou Dykem propojí svět. Hosté se můžou těšit na...

úterý, 24. února 2015, 18:55

Užít si špičkovou hudbu, spoustu zábavy a humoru, vzdušný tanec, laser show nebo oblíbenou videodiskotéku můžou hosté tradičního...

Dokud je život, je i naděje. Snímek Teorie všeho rozplakal účastnice...

neděle, 22. února 2015, 15:40

I přesto, že multikino praská ve švech díky novému snímku Padesát odstínů šedi, se sál, kde se odehrála Dámská jízda, naplnil....

Různorodí umělci spojili síly. Výsledkem byl okouzlující a dekadentní...

sobota, 21. února 2015, 10:55

Spojení hned několika druhů umění do jednoho koncepčního večera s velmi undergroundovým puncem... To se v Budějcích skutečně...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.