Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pod Černou věží se opět rozdávaly filmové ceny

 
úterý, 3. prosince 2013, 14:05

Kde jinde, než v Českých Budějovicích, by se měl konat Festival Černá věž. Přehlídka amatérských a studentských filmů se letos konala již potřetí a Budějcká Drbna jakožto mediální partner nesměla chybět na závěrečném galavečeru, kde se předávaly ceny vítězům v jednotlivých kategoriích.

Letos se přihlásilo 67 autorů s 95 filmy, což je o pět filmů méně, než před třemi lety. Celý program začal promítacím pásmem už ve středu. Na plátně v Café klubu Slavie se vystřídaly snímky dokumentární, animované nebo výpravné.

O tom, kdo si letos odnesl skleněnou černou věž, rozhodla odborná porota, v níž zasedla například pedagožka estetiky filmu z Filozofické fakulty Jihočeské univerzity Vera Yakimova nebo herec souboru J. K. Tyl Luděk Šindelář. Galavečerem vítězů provázel Vojtěch Novotný se svou sestrou Zuzanou, pro něž byla role moderátorů premiérou.

Ocenění v kategorii Velký film získal snímek Miloše Kameníka Bady. Černou věž za malý film pak z rukou primátora Juraje Thomy obdržel producent filmu One Fine Day Zdeněk Balga. Došlo i na kategorii Dokument, kde byl vybrán film Na Spartu Tomáše Bláhy pojednávající o tom, kde končí fanouškovství a začíná posedlost násilím a konflikty.

Mezi jednotlivými kategoriemi proběhla hudební vystoupení vztahující se k filmům. Jana Beránková například zahrála na piano ústřední skladbu z filmu Amélie z Montmartru. Heidi Johanna Vacek pak spolu s Ondřejem Tylečkem bravurně zahráli na violoncello a housle skladbu Skyfall.

V závěru galavečera předal ředitel festivalu Milan Pleva šek Vandě Polívkové, ředitelce Centra Bazalka, které se věnuje postiženým dětem. Za celou dobu festivalu se na vstupném a darech vybralo 15 tisíc korun. Vanda Polívková byla spolu se svými svěřenci vděčná, že se v Budějcích koná kulturní akce, která zároveň pomáhá na tolik potřebných místech.

Vítězné snímky v jednotlivých kategoriích

Velký film: Bady - Jan Haluza
Malý film: One Fine Day - Leoš Brabec
Velkofilm: The Death Contract - David Březina
Studentský film: Matka - Jaroslav Irša
Dokument: Na Spartu - Tomáš Bláha
Animovaný film: Co se asi stane, když Jasmína Trampotová vytáhne velký špunt - Eliška Vondrušková
Cena diváků: Márinka - Lukáš Janičík a Marta Vančurová
Téma ročníku: Koleje - Jiří Merta a Centrum Arpida

 


 

Kam dál?

Dan Bárta míří se svým turné Maratonika do Budějc

pondělí, 2. prosince 2013, 15:45

Výjimečný zpěvák vydal výjimečné album! Přesně tak se dá charakterizovat nový počin Dana Bárty se skupinou Illustratosphere,...

Jak požádat o dotace na kulturu? Dnešní seminář poradí

pondělí, 2. prosince 2013, 09:16

Již dnes od 17.30 hodin se v jednací síni zastupitelstva města ve druhém patře českobudějovické radnice uskuteční seminář pro...

FOTO: Vánoce dýchly na Budějčáky, ve městě začal advent

neděle, 1. prosince 2013, 09:50

Přeplněné náměstí Přemysla Otakara II. sledovalo v sobotu slavnostní začátek Budějovického adventu. Po koncertu domácí kapely...

Sobotní hvězdná DnB party: Do Slavie dorazí Koncept!

čtvrtek, 28. listopadu 2013, 17:00

Po vydařeném ultimátním mejdanu se Sigmou a A.M.C. je tu další pokračování drum&bassového šílenství. Již tuto sobotu se v Café...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.