Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Po loňském úspěchu je Vrátecká vrčka zpět ve větším stylu

 
středa, 13. června 2012, 07:47

Letošní Vrátecká vrčka slibuje spoustu zábavy pro děti i dospělé – od malování na obličej přes ochutnávku piv až po večerní rockový koncert. Hlavní atrakcí pro obě skupiny bude show s klouzačkou plnou pěny. Podobně jako vloni. A zdarma.

Program druhého ročníku Vrátecké vrčky začne ve Vrátě u Českých Budějovic tuto sobotu 16. června ve 14 hodin dětským dnem. Na programu jsou například ukázky břišních tanců v podání skupiny Wahida, ukázková lekce zumby pro děti, facepainting – pohádkové líčení, malování na obličej, dětské soutěže o ceny a možnost využít zábavné atrakce pod širým nebem.

V podvečer zavoní grilované prasátko a od 18 hodin program potěší i dospělé, například ochutnávkou pivních speciálů pivovaru Bernard, soutěže o ceny, barmanská show a míchání koktejlů, to vše za doprovodu nestárnoucích hitů ve stylu oldies párty.

Půl hodiny po 22. hodině převezme Vráteckou vrčku do parády kapela Rozkrock, těšit se můžete na břišní tance pro dospělé i na volbu ´Miss mokré pěnové tričko´. O půlnoci začne Karibik dance párty v podání dvojice DJ Fun-X a DJ Dráczek.

Hlavní atrakce – pěny kopice

Nejzábavnější atrakcí pro děti i dospělé bude bezesporu pěnová show. „Z hromady pěny byly vloni nadšené děti a nakonec i dospělí, k létu takováto zábava prostě patří,“ vzpomíná Dušan Breicha, z jehož nápadu celá akce vznikla. „Děti skákaly do pěny jako divé, házely ji po sobě a neuvěřitelně blbly. Kolem půlnoci pak úplně stejným způsobem řádili jejich rodiče.“

Letos bude pěnová show pro obě skupiny ještě vylepšena – pro děti bude již odpoledne připravena pěnová klouzačka, dospělí pak budou moci zvolit tu nejhezčí pěnovou krásku.

Pořadatelé staví na loňském úspěchu

Letošní program čerpá z loňských zkušeností, z prvního ročníku Vrátecké vrčky. Organizátoři využili osvědčené atrakce a přidali k nim některé novinky.

„Na to, že vloni šlo pouze o komorní akci pro místní, sešlo se tu přes dvě stovky lidí. Druhý ročník je pojat jako akce pro všechny Českobudějovičáky, kteří se chtějí již navnadit na letní prázdninovou notu,“ říká Jiří Vopelka, který má na starosti organizační stránku akce.

„Z minulého ročníku byly místní tak nadšení, že obec Vráto přislíbila zaštítění i dalšího pokračování. Hlavně díky jejich podpoře je možné uspořádat akci tak, aby se pobavili děti i dospělí, a vstupné bylo zcela zdarma,“dodal.

Tisková informace
Foto: Zdeněk Štěrbák

 


 

Kam dál?

Déšť vyhnal návštěvníky Muzejní noci zpátky domů

úterý, 12. června 2012, 07:49

Letošní českobudějovická Muzejní noc se konala v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova, kde na příchozí čekal bohatý program,...

FOTOREPORT: Vivaldianno, nadčasový hudební projekt

pondělí, 11. června 2012, 08:18

Již podruhé zavítali houslista Jaroslav Svěcený společně s bývalým klávesákem skupiny Lucie Michalem Dvořákem do Budějc se svým...

Chcete ještě vidět sokolskou výstavu? Tak si pospěšte!

čtvrtek, 7. června 2012, 19:56

Budějčáci mají ještě do soboty poslední možnost vidět mimořádnou výstavu Sokol na jihu Čech, která je naistalována v Radniční...

Jedno z nejúspěšnějších turné roku přijíždí do Budějovic

středa, 6. června 2012, 07:28

Nevíte, co s dnešním večerem? Budějcká Drbna má pro vás skvělý tip. Do Českých Budějovic dorazí turné, které sklízí ovace po celé...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.