Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Po dvou letech se do Budějc vrátí Krajská přehlídka dětských folklorních souborů

 
neděle, 12. dubna 2015, 08:40

Lidové písně a tance z jižních Čech si v sobotu 18. dubna užijí návštěvníci budějckého Metropolu. Od 13 hodin zde vypukne Krajská přehlídka dětských folklorních souborů 2015, která se koná vždy po dvou letech a účastní se jí zhruba 300 dětí ve 12 souborových choreografiích.

Nejšikovnější soubor, který zaujme odbornou porotu, bude následně vyslán do celostátní přehlídky, která se uskuteční v Jihlavě. A na jaké soubory se návštěvníci mohou těšit? V prvním bloku vystoupí Písečánek, Palouček Úsilné, DFS Bárováček, Blaťáček Ševětín, Malý Furiant, Doudlebánek.

Od 15 hodin pak na scénu nastoupí FS Radost, Prácheňáček Strakonice, DFS Úsviťáček, Písečánek (starší děti), Borovanský Malý Furiant, FS Bystřina ve Zlivy.

Všechny soubory budou vystupovat v rozmezí sedmi až osmnácti minut.

Zhodnocení přehlídky proběhne v 16.30. O půl hodiny později naváže rozborový seminář poroty s vedoucími souborů, předání a zvláštní ocenění. Vstupné bude 30 korun, přičemž děti do deseti nemusí platit nic. Pořadatelé slibují také doprovodný program.

 


 

Kam dál?

Květinová výstava Amarylis v proutí zpestří prohlídku zámku v Třeboni

sobota, 11. dubna 2015, 12:30

Chystáte se na zámek v Třeboni? V tom případě byste si měli návštěvu naplánovat od dnešního dne do 19. dubna. V tomto termínu...

V Horké Vaně zazní drsný humor i poetika

čtvrtek, 9. dubna 2015, 17:37

Peníze, vztahy, strach, chlast, únava a hlavně muzika, to jsou témata nového alba Xaviera Baumaxy, který po dvou letech vydává...

Krokodýli ozvláštňují letošní výstavu orchidejí v Metropolu

čtvrtek, 9. dubna 2015, 10:40

Krása a křehkost, kterou v sobě skrývají okouzlující barevné květiny, kontrastují na výstavě orchidejí v DK Metropol s akvárii s...

Žánrový Anděl zamířil na jih Čech! Významné ocenění získali táborští...

čtvrtek, 9. dubna 2015, 09:42

Live from the Room. Tak se jmenuje deska táborské kapely Kalle, která hned po vydání zaujala nejednoho fanouška, jenž si libuje v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.