Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Píseň Vánoční pusa poznala světlo světa

 
neděle, 30. listopadu 2014, 18:47

Krásný vánoční dárek připravila pro velmi nadanou a talentovanou Barunku Sedláčkovou nově se rodící skupina The Greens. Ta se rozhodla vytvořit speciální píseň, která ukáže, jak skvěle se dvanáctiletá dívka vyrovnává se svým nepříznivým osudem.

Jedním z nositelů celého nápadu podpořit dívku, jež trpí neuropatií a je schopna pouze omezeného pohybu, je kapelník Jan Novotný. Nejenom jeho ale velmi oslovila schopnost Barunky postavit se svému postižení a přetavit své omezení ve výhodu. Nyní ohromuje malbami pusou široké okolí. Svůj styl nazvala „pusopis“.

„Idea pramení od našeho akustického hraní. Jednou za určité období se sejdeme v českobudějovickém baru a zapějeme s kamarády pár známých písní. Při tom však vybíráme do sklenice od okurek příspěvky pro Barunku, aby mohla naplno rozvíjet svůj talent, s tím přišla kamarádka Patrika Majerová a my jí tímto děkujeme.“ říká jeden z členů kapely Pavel Maule.

Vánoční pusu si můžete pustit zde

Jenže samotná píseň kapele nestačila. Po dohodě s maminkou Barunky se The Greens rozhodli natočit rovnou videoklip. O mediální podporu zažádali Budějckou Drbnu, která s podobným nápadem okamžitě souhlasila.

Taková vize se líbila i videoproducentům z PROmovie. Ti nabídli, že celý klip zpracují bez jakéhokoliv nároku na honorář a podpoří dobrou věc. Stejně se zachovalo i studio Prodigy Sound, které písni Vánoční pusa zařídilo profesionální zvuk.

„Seběhlo se to strašně rychle. Nahrávali jsme s rytmikou od kapely Lex Barker, jejíž členové jsou Jan Kročák a Richard Binder. Úplně poprvé jsme se sešli minulý pátek večer a hned jsme si spolu zahráli. Hned druhý den jsme se pustili do nahrávání a zvládli to,“ popisuje průběh tvorby Jan Novotný.

ČTĚTE TAKÉ: Muzikant s velkým srdcem. To je Budějčák Jan Novotný

Skladba Vánoční pusa má i své vlastní webové stránky. Každý, koho píseň osloví, má tímto prostřednictvím možnost přidat se ke kapele The Greens a přispět Barunce Sedláčkové libovolnou částkou. Vánoce jsou totiž čas dobrých skutků.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Divokej Bill předvedl v Budějcích pořádnou divočinu

neděle, 30. listopadu 2014, 17:39

Páteční koncert oblíbené české kapely Divokej Bill s názvem Akustický turné navštívilo v Kulturním domě Vltava publikum napříč...

Druide! Dead End vrcholil a Gerbera se otřásala v základech

neděle, 30. listopadu 2014, 16:01

Perfektní organizace, našlapaný program, energická muzika, stovky fanoušků… Do Gerbery se po roce vrátil Dead End Festival a opět...

Výstava Na Vánoce dlouhé noce přiučí lidi řemeslům

sobota, 29. listopadu 2014, 15:51

Výšivky z rybích šupin, výrobky pletené z loubku, fanfrnochy, přehozy tkané z ovčí vlny, podmalbu na skle a další výrobky...

Divokej Bill bude mít v Budějcích speciální backstage

čtvrtek, 27. listopadu 2014, 20:20

Akustický turné kapely Divokej Bill je v plném proudu. Na svůj budějcký koncert, který odstartuje úderem páteční osmé hodiny...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.