Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Petr Muk: Desky, které byste měli mít ve sbírce

 
středa, 4. února 2015, 13:55

Dokázal punkově zaburácet, „depešácky“ posmutnět, ale i jemně pohladit po duši. Petr Muk byl velmi variabilní zpěvák, o čemž svědčí jeho rozmanitá diskografie. Pojďme se ohlédnout za některými nahrávkami, které byste určitě měli ve sbírce mít, ačkoliv se samozřejmě jedná o výběr ryze subjektivní. Jakou desku si dnes k Petrovým padesátinám pustíte vy?

ČTĚTE TAKÉ: Petr Muk by dnes oslavil padesátiny

Oceán - Dávná zem (1990)

Debutová dlouhohrající deska Oceánu je dodnes nepřekonanou žánrovou klasikou. Roztancovaná, romantická, přesto plná temných a mrazivých písní. Mezi jasné favority patří gradující titulní song Dávná zem, hymnický Čas či kontroverzní Ráchel. Dávná zem je nahrávka, ke které časem našli cestu i mnozí rockoví fanoušci, a to hlavně kvůli specifické a nenapodobitelné atmosféře. Ve své době takřka neuvěřitelné...

 

Oceán - 2 1/2 (1992)

Ačkoliv 2 1/2 považují mnozí fanoušci za třetí řadovou desku Oceánu, jedná se spíše o kompilaci, která zakončila první a nejslavnější období kapely. Důležitá je z toho důvodu, že přináší původní singly a nové verze některých skladeb. Klipy k písním Létám či Aha se dají dodnes vidět v televizi a celkově patří k tomu nejlepšímu, co Oceán kdy natočil. Úžasná nahrávka, která by neměla chybět v diskografii žádného fanouška Petra Muka!

Shalom - Shalom (1992)

Shalom, ve kterém s Petrem figuroval i „oceánský“ Petr Kučera, se na scénu uvedl výborným stejnojmenným debutem. Zvláštní, možná až znepokojivá atmosféra, řada melancholických melodií, plno hitů. Někteří lidé kapelu odepsali kvůli textům a image, přesto se kvalita prosadila a dodnes se nahrávky prodalo obrovské množství. Další velká klasika české hudební scény!

 

Shalom - Olympictures (1993)

Možná kontroverzní nahrávka (respektive minialbum), přesto se jí nedá upřít jednu věc - nabídla dodnes velmi oblíbenou Bon Soir, Mademoiselle Paris, která je samozřejmě z repertoáru Olympicu, jemuž je toto CD věnováno. Bylo by ale příliš krátkozraké zmiňovat jen jednu skladbu, protože i zbytek je zajímavý a letitým skladbám Olympicu dává nový rozměr. Takto by mělo vypadat album coververzí!

 

Petr Muk - Jizvy lásky (2000)

Petrova sólová kariéra je z hlediska kvality poměrně vyrovnaná, takže těžko vypíchnout jen některé nahrávky. Jizvy lásky z roku 2000 obsahují plno opravdu silných momentů, kterým kraluje intimní Tančíš sama. Nádherně emotivní hlas... To se musí slyšet!

 

 

Petr Muk - Muzikál a film (2009)

Při sondě do Petrova hudebního života samozřejmě nemůžeme opomenout i jeho muzikálové aktivity. CD Muzikál a film z roku 2009 je reprezentativním kompletem, který vám naservíruje ty nejlepší okamžiky. Věnujte pozornost například nádherné Stopy z muzikálu Galileo.

 

 

Foto: archiv Oceánu

 


 

Kam dál?

Petr Muk by dnes oslavil padesátiny. Na jeho počest se uskuteční...

středa, 4. února 2015, 10:47

Dnešní den by si určitě užil na maximum. Legendární zpěvák Petr Muk, rodák z Českého Krumlova, by dnes oslavil padesátiny! Bývalý...

Chuť a vůni Asie přinesou Japonské dny

úterý, 3. února 2015, 16:21

Budějcké kulturní dění oživí tento týden nejenom tradiční plesy, které budete moci navštívit v různých kulturních zařízeních, ale...

Radek Bakalář chystá show, která tu ještě nebyla

pátek, 30. ledna 2015, 15:22

S kouzelníkem, iluzionistou a tanečníkem Radkem Bakalářem si Budějcká Drbna povídala už několikrát. Naposledy u něj vyzvídala...

Divadlo má v podkroví novou scénu pro sto diváků

pátek, 30. ledna 2015, 10:00

Jihočeské divadlo bude moci využívat novou studiovou scénu. Ta vznikla při rekonstrukci objektu za téměř 30 milionů, která trvala...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.