Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Petr Muk by dnes oslavil padesátiny. Na jeho počest se uskuteční velký koncert v Lucerně

 
středa, 4. února 2015, 10:47

Dnešní den by si určitě užil na maximum. Legendární zpěvák Petr Muk, rodák z Českého Krumlova, by dnes oslavil padesátiny! Bývalý zpěvák Oceánu a Shalomu patřil k největším osobnostem tuzemské popové scény. Jeho uhrančivý hlas dodnes fascinuje tisíce fanoušků po celé republice.

Ačkoliv se Petr později proslavil na úplně jiné scéně, jeho začátky byly rockové, respektive punkové. Někteří pamětníci ještě dnes vzpomínají na kapelu Dural, ve které hrál i na basu.

To nejdůležitější se ale začalo dít v polovině 80. let, kdy začala vystrkovat růžky nová kapela s názvem Oceán. Během zhruba tří let se z ní stal celorepublikový fenomén, který své kvality později potvrdil i na třech deskách vydaných v rozmezí roků 1990 a 1992. Několik stovek tisíc prodaných nosičů mluví za vše. Dnes si o takových číslech mohou tuzemské kapely nechat jen zdát...

V roce 1992 rozjel rodilý Jihočech, který v dětství bydlel ve Větřní na Českokrumlovsku, další úspěšný projekt - Shalom. Velké množství hitů a opět stovky tisíc prodaných nosičů.

Ve druhé polovině 90. let se Petr Muk postavil na vlastní nohy a ještě více posiloval svoji popularitu. Objevil se i v řadě muzikálů, ve kterých prokázal, že jeho silný hlas skutečně těžko hledá konkurenci.

Život tohoto úžasného zpěváka vyhasl náhle 24. května roku 2010. Jeho písně dodnes rotují v rádiích či televizních stanicích, desky se stále prodávají, a jelikož se před lety vrátil na scénu Oceán, zaznívají i z koncertních pódií (v kapele zpívá Jitka Charvátová).

A pokud chcete na Petra zavzpomínat, neměli byste chybět 22. února v pražské Lucerně. Od 19 hodin se zde uskuteční vzpomínkový koncert pro Petra, kterého se zúčastní celá řada hostů - například Petr Bende, Marcela Březinová, Petr Hons, Petr Kolář, Petr Kučera či Jan Vozáry.

Během večera se také uskuteční křest nového rozsáhlého výběru, který mapuje Petrovu kariéru. Kompilace dostala název Platinum Collection.

Petře, všechno nejlepší!

Foto: www.petrmuk.cz

 


 

Kam dál?

Chuť a vůni Asie přinesou Japonské dny

úterý, 3. února 2015, 16:21

Budějcké kulturní dění oživí tento týden nejenom tradiční plesy, které budete moci navštívit v různých kulturních zařízeních, ale...

Radek Bakalář chystá show, která tu ještě nebyla

pátek, 30. ledna 2015, 15:22

S kouzelníkem, iluzionistou a tanečníkem Radkem Bakalářem si Budějcká Drbna povídala už několikrát. Naposledy u něj vyzvídala...

Divadlo má v podkroví novou scénu pro sto diváků

pátek, 30. ledna 2015, 10:00

Jihočeské divadlo bude moci využívat novou studiovou scénu. Ta vznikla při rekonstrukci objektu za téměř 30 milionů, která trvala...

Kapela The Greens si odbyla koncertní premiéru

čtvrtek, 29. ledna 2015, 18:48

Pokud pravidelně sledujete Budějckou Drbnu, určitě jste zaregistrovali novou kapelu The Greens, kterou před časem založili...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.