Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Památky o víkendu otevřou jinak nepřístupná místa

 
pátek, 5. září 2014, 16:54

Zítra budou zahájeny Dny evropského dědictví. Připojí se k nim většina jihočeských památek ve správě Národního památkového ústavu, které si pro návštěvníky nachystaly řadu specialit. Navštívit můžete běžně nepřístupná místa, užít si výhled z věží a chybět nebude ani doprovodný program.

„Tématem letošního ročníku jsou Návraty ke kořenům. Jejich cílem je hledání cest ke kořenům naší, evropské i světové civilizace, umožnit veřejnosti nahlédnout do míst běžně nepřístupných a zároveň nabídnout něco víc než běžnou prohlídkovou trasu,“ uvedla k tradiční akci Jitka Skořepová, mluvčí budějckého Národního památkového ústavu.

Využít můžete i takzvanou reciproční vstupenku, která z provozních důvodů neplatí jen na zámku v Českém Krumlově a hradě Zvíkov.

„Každý, kdo vstupenkou doloží, že 6. nebo 7. září navštívil jeden z památkových objektů ve správě Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích, bude mít vstup na jednu z prohlídkových tras na další památkový objekt v naší správě zdarma. Neplatí pro hromadné skupiny nad pět osob a zájezdy,“ vysvětlila princip reciproční vstupenky Jitka Skořepová.

Co můžete v rámci Dnů evropského dědictví navštívit zdarma? Mrkněte na seznam:

  • Český Krumlov - Letohrádek Bellarie
  • Hluboká - věž (v případě příznivého počasí) a zámecká studna
  • Jindřichův Hradec - Černá věž (v případě příznivého počasí), sklepy pod Gotickým palácem
  • Nové Hrady - hospodářské sklepy, zahrada s historickým altánem
  • Třeboň - trasa C (konírna, psí kuchyně, kasematy)
  • Zlatá Koruna - opatská kaple, výstava obrazů Zdeňky Korandové Barevné šelesty

Pokud tedy nevíte, jak naložit s nadcházejícím víkendem, vyrazte na výlet! Určitě nebudete litovat, protože i počasí by se mělo umoudřit.

Foto: www.zamek-trebon.eu

 


 

Kam dál?

Loučení s létem opět na Holkově. Hrajte o lístky

čtvrtek, 4. září 2014, 16:41

Loučení s létem na Holkově je tradiční akcí, která se koná již sedmým rokem vždy krátce po skončení prázdnin. Letos poprvé však...

Filmaři obsadili jihočeské památky

čtvrtek, 4. září 2014, 16:00

Už v roce 1998 na sebe pořádně upozornil filmem Tenká červená linie. Ne že by do té doby ve své filmografii víc snímků neměl, ale...

Nad Vltavou se strhne multimediální Bouře

středa, 3. září 2014, 21:02

Velkolepá multimediální show, nejmodernější technologie, zábava pro celou rodinu. To jsou hlavní lákadla třetího ročníku...

Páteční flámování? Do školy by se v sobotu vstávalo špatně

středa, 3. září 2014, 14:47

Zábava, kultura a sport za 1. republiky. Tak zní téma nadcházející vycházky za letního úplňku, která se uskuteční příští úterý 9....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.