Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Otázka pro radní města i kraje: Co bude s KD Slavie?

 
pátek, 11. dubna 2014, 08:57

Jaká je budoucnost KD Slavie? To je otázka, kterou si možná pokládá nejeden Budějčák. Strategicky velmi dobře umístěný objekt s bohatou historií, výrazná budova, místo, které mělo a stále má mezi některými lidmi takřka kultovní postavení.

To všechno hlavně díky klubům, které zde jsou a v minulosti byly. Zároveň ale také dům, který nemilosrdně stárne. Slavie je momentálně aktuálním tématem jak pro město, tak i pro Jihočeský kraj.

Mluví se mimo jiné i o tom, že by se do prostor, které by se musely zrekonstruovat, mohla přestěhovat Jihočeská komorní filharmonie. Jak ale politici upozorňují, vše je momentálně pouze ve fázi plánování a debat. Nic není definitivní.

„Na nedávném společném jednání rad města a kraje, kde bylo hlavním tématem letiště, se předmětem diskuze stal i KD Slavie. Konkrétně šlo o otázku, zda by tam mohla najít své zázemí Jihočeská komorní filharmonie,“ potvrdil první náměstek primátora Miroslav Joch.

„Od té doby se uskutečnilo už několik pracovních setkání radních, do jejichž gesce kultura spadá, konkrétně tedy Ing. Popelové a JUDr. Vytisky, společně s pracovníky příslušných odborů. Půdorys této pracovní skupiny rozšíří ještě zástupce filharmonie a  manažer KD Slavie. Očekává se, že sdělí, jestli a za jakých podmínek filharmonici ve Slavii mohou být,“ dodal náměstek.

Řešit se bude samozřejmě i to, jak moc finančně náročná by rekonstrukce společenského domu byla. „Až bude mít zmiňovaná pracovní skupina nějaké hmatatelné výstupy, je dohodnuto, že opět zasednou obě rady,“ zmínil Miroslav Joch.

Jak z předešlého textu vyplývá, na investiční akci by se mohl podílet i kraj. Jakou měrou? To nyní ještě nikdo neví. Podle Radka Šímy, mluvčího krajského úřadu, všechno záleží na dalších jednáních, která mezi sebou město a kraj vedou.

Momentálně je vše skutečně na samém počátku. Těžko tedy říct, co s KD Slavie do budoucna bude, kdo v něm najde zázemí. „Není možné nyní odhadnout, jaká varianta bude realizována, kolik to bude stát a kdo a jakým dílem se na obnově Slavie bude podílet. Jisté ale je, že tento dům má své genius loci a patří k symbolům Budějovic, a proto je namístě udělat z něj důstojné a pěkné místo, kam budou lidé rádi chodit,“ řekl Miroslav Joch.

V objektu sídlí mimo jiné i Café klub Slavie. Provozovatelé samozřejmě sledují, jak se situace vyvíjí. Zda třeba nebude klub v ohrožení... „Zatím se jedná jen o spekulace a tudíž i naše případné obavy by byly spekulace. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál,“ zmínil David Matějíček, který má na starosti PR a marketing klubu.

Ačkoliv má hlavní rekonstrukci KD Slavie teprve před sebou, alespoň dílčí opravy se uskutečnily už vloni. V havarijním stavu totiž byla střecha a krovy. Stavba vyšla na více než šest milionů korun.

 


 

Kam dál?

Horkýže Slíže na svém turné zavítají i do Café klubu Slavie

čtvrtek, 10. dubna 2014, 16:26

Dnes od 21 hodin doplní legendární slovenská kapela Horkýže Slíže řadu jarních koncertů v budějckém Café klubu Slavie. Po loňském...

Multikino ovládne španělská atmosféra i jarní móda

úterý, 8. dubna 2014, 20:15

Jaro je v plném proudu a dubnová Dámská jízda v multikině CineStar se ve středu večer ponese ve znamení Španělska. Součástí...

Fotograf Jaroslav Klíma uvedl výstavu snímků krásných žen

úterý, 8. dubna 2014, 11:09

Výstavu Jen plané sny aneb Proměny (pro) ženy zahájil minulý pátek budějcký fotograf Jaroslav Klíma. Na vernisáž si pozval...

Budějčáci přivítali jaro spálením Morany

pondělí, 7. dubna 2014, 10:10

Ve vzduchu již od rána byla cítit voda, ale naštěstí se počasí umoudřilo a uznalo, že při vítání jara a vynášení zimy z města...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.