Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Osm prázdninových týdnů bude patřit Letnímu setkání

 
sobota, 30. června 2012, 10:38

Kulturní a zábavný program s názvem Letní setkání se uskuteční v prostorech letní scény Kulturního domu Slavie v Českých Budějovicích (mezi Jihočeským divadlem a Jihočeským muzeem) od 3. července do 31. srpna letošního roku.

Projekt Letní setkání, s podtitulem Slavie Summer Weeks, který je dílem občanského sdružení Incogniti a Ateliéru Kulisa, o. s., je program pro děti i dospělé na osm prázdninových týdnů. Akce v každém z těchto týdnů se ponesou vždy v jednom společném duchu: folk‐lor, středověk, bio‐eko, budějovická kultura, keltská kultura, artweek, cesta kolem světa a Anglie‐Irsko.

„Pravidelně v úterý a ve čtvrtek pořádáme tématické výtvarné ateliéry pro děti, středa a pátek večer jsou určeny hudební a divadelní produkci v altánu ´Pod Kaštany´,“ řekl Budějcké Drbně za pořadatele David Matějíček z Café klubu Slavie.

První prázdninový týden má název ´Co dům dal aneb Kultura z Budějc´. Návštěvníci se mohou těšit na všechno budějovické. „Začínáme v úterý 3. července ateliérem pro děti a prohlídkou našeho města s fotoaparátem, ve středu potěší příznivce místní elektronické hudby místní DJ’s Morf a Sqeero. V pátek 6. července zazní bluesoví ONI,“ informuje Matějíček.

Druhý týden nese téma ´Folk‐lor´a zavede návštěvníky do světa lidového řemesla a umění. Připraveny jsou ochutnávky tradičních pokrmů či workshop pro dospělé věnovaný pletení košíků. Hudba v tomto týdnu bude folková – v podání skupiny Epy de Mye a Manilla Joe.

Týden od 16. do 20. července je spojen s tématikou ´Bio‐Eko´. Prostor u Slavie ožije biogrilováním a zájemci se mohou vydat na výlet na ekofarmu.

O pár století zpátky se pak vrátíme v posledním červencovém týdnu, kdy organizátoři přichystali ´Návrat do středověku´. Děti zažijí opravdové středověké hry a pobaví se výrobou erbů, představí se taneční skupina Cetare s tancem ohňů.

Letní setkání pokračují i v srpnu, kdy v Budějcích přivítáme například skupinu Bran, Studio dell’Arte, uskuteční se keltské Lugovo hody, módní přehlídka či bubenický workshop.

„Všechny akce se konají v altánu ´Pod Kaštany´ a přilehlém prostoru, v případě nepřízně počasí se přesouvají do klubu či velkého sálu Slavie. Vstupné na všechny akce je zadarmo,“ zmínil David Matějíček a dodal, že pořadatelé celý projekt realizují díky grantu od Jihočeského kraje a financováním z vlastních a dalších zdrojů.

Podrobný program na celé léto naleznete na webu Café klubu Slavie.

 


 

Kam dál?

Festival pouličního umění zažijí Budějce už ve čtvrtek

středa, 27. června 2012, 08:39

Ve čtvrtek 28. června proběhne v Budějcích druhý ročník největšího festivalu pouličního umění v jižních Čechách Buskers fest...

Červnová Dámská jízda promítala film speciálně pro ženy

pátek, 22. června 2012, 11:13

Dámská jízda v budějckém multikině CineStar inspirovala své věrné i nové účastnice těsně před začátkem léta k vyražení za...

Trio Traktůrek přijede na náměstí se svojí Agropárty

pátek, 22. června 2012, 07:13

Kam o víkendu v Budějcích za kulturou? Třeba za Triem Traktůrek! V repertoáru této hudební formace, která vznikla na budějcké...

Vyhrajte lístky na dnešní Dámskou jízdu v CineStaru

středa, 20. června 2012, 13:28

Máme pro vás jednu bleskovou soutěž. Dnes v půl šesté začíná v sále číslo 7 českobudějovického multikina CineStar červnová Dámská...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.