Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oslava letního slunovratu ve stylu známého komiksu

pondělí, 24. června 2013, 11:44

Asterix, Obelix, Panoramix, kotel s podivným nápojem, siláci tahající na zádech obrovské kameny, ženy oděné v kožešinách. Žádná pohádka, ale Slavnosti letního slunovratu v Holašovicích.

V sobotu se z keltského opida v Třísově vydala skupina Keltů k novodobé megalitické stavbě přezdívané Holašovické Stonehenge. Cestou se k nim přidaly i známé postavičky z daleké Galie, které sebou přivezly recept na kouzelný nápoj, aby všem šla práce lépe od ruky.

Ve dvě hodiny dorazil celý průvod na krásné místo, kde už na ně čekala pěkná řádka zvědavých návštěvníků. Program tak mohl začít. Vařil se kouzelný nápoj, který bylo možné i ochutnat, tahaly se i dřevěné sáně s májem, který byl za asistence siláků postaven a zahrnut obrovskými kameny, slavnostně se usazovala na vršku socha keltského válečníka a hlavně si každý užíval klidu, pohody a krásného počasí.

Děti ani jejich rodiče neměli o zábavu nouzi. Bylo možné si vyzkoušet hod sekerou, kopím či zastřílet si z luku, zahrát si na africké bubny nebo djembe, projet se na koních i si nechat pomalovat obličej.

Horké počasí nahrávalo stánkařům nejenom s chmelovým mokem, ale hlavně zmrzlinou, kde se fronta netrhla. Naštěstí byl pro návštěvníky připraven obrovský stan, kde se mohli ukrýt před silou slunečních paprsků. K poslechu zde hrála irská tradiční hudba skupiny Jauvajs a soubor Coiscéim tančil irské tance.

 
 
 


 

Kam dál?

Festival Léto ve městě nabídne bohatý program

čtvrtek, 20. června 2013, 10:59

Téměř 180 akcí mohou navštívit lidé v Českých Budějovicích během festivalu Léto ve městě 2013. Představení divadel, koncerty,...

SOUTĚŽ: Buranské texty nejlepším lékem na trudomyslnost

středa, 19. června 2013, 09:25

Litvínovský písničkář a kytarista zavítá už zítra do Café Klubu Slavie, aby představil svou novou desku Dawntempo. Koncert...

Závěr června bude patřit festivalu pouličního divadla

neděle, 16. června 2013, 11:26

Muzikanti, divadelníci, kejklíři, akrobati, básníci, tanečnice, výtvarníci a další umělci se 27. a 28. června chystají do Českých...

Ulice Budějc ozdobily sochařské výtvory

pátek, 14. června 2013, 08:49

Pozornost obyvatel i návštěvníků Českých Budějovic poutá desítka zajímavých monumentálních objektů, které se ve středu objevily v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.