Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Obávaný den všech strašpytlů se blíží! Co nás čeká?

 
čtvrtek, 30. října 2014, 19:17

Hororové masky, strašidelné příběhy a plno sladkostí. Halloween je v USA jedním z nejoblíbenějších svátků. Je tajemný, mrazivý a zároveň roztomilý. Ačkoliv se slaví hlavně v anglicky mluvících zemích, své kořeny zapouští i jinde, Česká republika není výjimkou.

Také na jihu Čech se poslední říjnový den uskuteční řada halloweenských akcí. Velký zájem mezi čtenáři Budějcké Drbny vzbudil strašidelný autobus, o kterém jsme informovali již minulý týden.

ČTĚTE TAKÉ: Jste nebojsové? Projeďte se strašidelným autobusem

Během pátečního odpoledne bude vždy v celou hodinu vyjíždět ze zastávky v Žižkově ulici u Mercury centra. Kdo se chce strachu podívat do očí, může se pak autobusem, který vypraví Dopravní podnik města České Budějovice, projet ve 20 či 21 hodin. Za tmy to bude jistě nezapomenutelný a tak trošku znepokojivý zážitek!

V 17:30 bude v areálu budějckého Baby Centra Šikulka zahájen lampionový průvod, který do ulic vyjde zhruba o hodinu později.

Lampionového průvodu se může zúčastnit také v malebné Třeboni. Sraz bude v 19 hodin na Masarykově náměstí u kašny.

Halloween si hodlají užít i muzikanti. Od 20 hodin zaburácí v budějckém klubu Velbloud Phoenix in Fire, Maybe69, Pirates of the Pubs a Idiot Princip DJs. Jak to tak vypadá, o speciální drink se postará samotný Freddy Krueger. V tom případě musíme doufat, že nebude mít břitvy příliš ostré...

Na některých místech oslaví Halloween o den později, i tak to ale bude stát za to! V obci Smiradice se v sobotu uskuteční Slavnosti dýní a duchů. Z hlediska programu se jedná o jednu z nejzajímavější duchařských akcí na jihu Čech!

Ve 14 hodin přijede na vozu taženém pekelným poníkem dýně Goliáš, která bude o několik minut později zapálena. Následně vystoupí divadelní spolek JEKA a před 16. hodinou vypuknou strašidelné soutěže. Program je celkově rozmanitý a bude pokračovat až do nočních hodin. Pokud si tedy chcete užít skutečně zajímavý den, měli byste si naplánovat cestu na Strakonicko.

Do tajemna se v sobotu zahalí také Zoo Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Od 14 hodin budou na děti čekat různé dílničky, krmení zvířat a chybět nebude ani lampionový průvod.

Že se strašidel nebojíte? V tom případě by pro vás mohla být výzvou Bubákova cesta, na kterou se můžete vypravit od sobotních 18 hodin na zámecké zahradě v Borovanech. A ne že se schováte a děti pošlete samotné!

K Halloweenu také neodmyslitelně patří strašidelné dekorace. Pokud vás doma nechytá inspirace, můžete vyrazit do Informačního centra pro mládež v Českých Budějovicích (Husova 45). Od 14 do 18 hodin tady budou v pátek pokračovat výtvarné dílničky na téma Halloween.

A pokud si chcete jen tak doma poležet, není nic vhodnějšího, než si pustit klasiku Johna Carpentera - Halloween. Michael Myers je komediant, který vdechl život Austinu Powersovi. Jeho jmenovec z kultovní série Halloween je ale jeho pravý opak. Pro toho je slovo „humor“ pomyslná „španělská vesnice“. Zalezte si tedy pod peřinu, přitulte ke svému bližnímu a ponořte se do krváku, který psal dějiny hororového žánru. Příjemné spaní (v lepším případě bez návštěvy Freddyho)!

Co vám říká Halloween? Respektujete tento svátek, nebo je to pro vás tradice, která v našich končinách nemá co pohledávat? A jaký hororový film si v pátek pustíte? Budějcká Drbna děkuje za názory v diskuzi!

Foto: archiv pořadatelů Slavností dýní a duchů

 


 

Kam dál?

Legendární Žlutý pes zahraje v Budějcích

středa, 29. října 2014, 12:19

Modrá je dobrá, Sametová, Náruživá. To jsou největší hity legendární kapely, která přijede v pátek do budějckého Café klubu...

Film Pohádkář téměř vyprodal Dámskou jízdu

neděle, 26. října 2014, 11:11

Do velkého sálu multikina CineStar proudí davy upravených žen. Každá dostává slosovatelné číslo a na uvítání ochutnávku červeného...

Jste nebojsové? Projeďte se strašidelným autobusem

neděle, 26. října 2014, 07:50

Bojácné povahy by měly v pátek 31. října raději zůstat doma... Budějcemi se totiž bude prohánět strašidelný autobus! Pokud naopak...

Výstava okrasného ptactva hraje všemi barvami

sobota, 25. října 2014, 17:20

Milovníci opeřených krasavců se dočkali! V pavilonu D5 Výstaviště České Budějovice se tento víkend koná již čtrnáctá Výstava...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.