Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Novým ředitelem Jihočeského muzea je František Štangl

 
středa, 22. ledna 2014, 19:37

Když v novém, tak kompletně. Tak by se dal shrnout vývoj na půdě Jihočeského muzea, které právě vstupuje do závěrečné fáze rekonstrukce. V novém kabátě přivítá i nového ředitele Františka Štangla, jehož dnes zvolila komise. Rada kraje o jeho jmenování rozhodne v polovině února.

Na výběr moc neměla. Do výběrového řízení se přihlásili pouze tři kandidáti, z nichž jeden odstoupil těsně před začátkem. Nastávající ředitel muzea si klade za cíl vytvořit atmosféru muzea přitažlivou pro všechny.

„Je třeba dobře se starat o stávající sbírky, ale zároveň tvořit nové expozice a přilákat tak mladé návštěvníky i turisty ze zahraničí,“ přiblížil své záměry Budějcké Drbně František Štangl. „Rádi bychom také zavedli nějakou edukační činnost,“ doplnil Štangl.

Absolvent České zemědělské univerzity v Praze, bývalý první náměstek hejtmana a starosta Nových Hradů působil rovněž osm let na postu radního pro kulturu. Má tedy zkušenost jak s politikou, tak v oblasti kultury.

„Jakožto bývalý radní pro kulturu mám zkušenosti se sháněním mimoprogramových dotací. Budu se snažit tuto schopnost uplatnit,“ přislíbil Štangl, který rovněž zastával funkci vedoucího oddělení restitucí na českobudějovickém biskupství.

Nyní přijde do muzea téměř k hotovému. Předchozí ředitel Pavel Šafr chtěl z postu odejít již před dvěma lety. Nechtěl za sebou ale nechat rozdělanou práci.

Muzeum plánuje otevřít expozici jihočeského trampingu, stálou výstavu o historii Českých Budějovic. Návštěvníci se mohou těšit na vchod ze strany Senovážného náměstí a kavárnu.

 


 

Kam dál?

Vyprodaný Café klub Slavie se otřásal v základech

pondělí, 20. ledna 2014, 21:23

Minulý pátek dorazilo do Café klubu Slavie v rámci dalšího Somersby Gangster Trippin‘ neskutečných 750 drumandbassuchtivých...

RECENZE: Prachy, drogy, děvky... Vítejte na Wall Street!

pátek, 17. ledna 2014, 13:45

Stojí vám před barákem otlučená felda, v ledničce se chladí pivko v plastové dvoulitrovce, sex jste měli naposledy v létě a...

Nemocniční galerie poskytuje prostor jihočeským roubenkám

pátek, 17. ledna 2014, 12:00

Budějcká nemocnice ve spolupráci s Národním památkovým ústavem připravila unikátní výstavu nazvanou Dřevo v architektuře. Galerie...

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na Myslivecký bál

středa, 15. ledna 2014, 13:32

Společenský sál Domu kultury Metropol bude po týdnu hostit další ples. V sobotu se tam uskuteční tradiční Myslivecký bál s...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.