Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Noc vědců vyvrcholí v pátek kulturním programem

 
středa, 26. září 2012, 07:49

Tradiční akce s názvem Noc vědců se letos uskuteční v pátek 28. září. Stalo se již pravidlem, že se při tomto projektu pořádaném iniciativou Evropské komise Researchers in Europe vědci představují mimo univerzitní prostředí v poněkud netradičních rolích.

Noc vědců je celoevropský projekt, který od roku 2005 svádí dohromady širokou veřejnost a vědecké odborníky. Jeho cílem je nejen přiblížit veřejnosti vědeckou činnost, ale také ukázat, že vědci jsou všude kolem nás, stačí je uvidět. Rozhodně stojí za to seznámit se s nimi a jejich prací.

Součástí programu jsou i letos ukázky vědecké práce, zpravidla prezentované nějakým zajímavým způsobem - ať už přednáškami špičkových odborníků nebo interaktivními vědeckými show.

Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity se v letošním roce bude na akci podílet hudebním programem, který odstartuje v 19 hodin Researcher’s Rock Night v sále Kulturního domu Slavie v Českých Budějovicích a bude pokračovat od 21 hodin v Café Klubu Slavie elektronickou hudbou. Návštěvníci se tady stejně jako vloni ocitnou v pestrobarevném světě vědecko-fantastických projekcí.

Souběžně s Nocí vědců probíhá výstava Jihočeské univerzity s názvem Univerzita - Svět z mnoha pohledů, kterou si návštěvníci mohou prohlédnout ještě do čtvrtka 27. září v Clam-Gallasově paláci v Praze 1. Součástí výstavy je také doprovodný program zahrnující přednášky a rozpravu.

Program Noci vědců 2012

 • Kulturní program ve Slavii (spolkový a kulturní dům)
  Researchers´ Rock Night (velký sál Slavie)
  od 19 hodin vystoupení kapel se zastoupením vědců: Akia b. a., Road Work a hosté
 • Experimentální večer v duchu elektronické hudby s pestrou paletou různých hudebních stylů (Café Klub Slavie)
  od 21 hodin večírek elektronické hudby - Djs: SquiD, Baern, Basic, Lucas van Hatchet, M4D.D, Fikes
  Vědecko-fantastické videoprojekce: Kajman, dekorace: Efka a kol.
 • Doprovodný program
  10. až 27. září výstava Univerzita - Svět z mnoha pohledů - To nejlepší k dvacetiletí JČU
  (Clam-Gallasův palác, Praha)
 • Rozprava na téma: Věda: nutnost, nebo luxus? (Clam-Gallasův palác, Praha)
  středa 26. září od 18 hodin

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Černá věž přivítá filmaře a pomůže postiženým dětem

pátek, 21. září 2012, 09:23

Do začátku druhého ročníku charitativního festivalu amatérských a studentských filmů Černá věž zbývají už jen dva měsíce....

Kredance oslaví druhé narozeniny Kabaretem 30. let

středa, 19. září 2012, 07:29

Tento pátek 21. září od 20 hodin bude Kredance slavit své druhé narozeniny. A jak jinak oslavit narozeniny tanečního prostoru,...

Vinobraní na Hluboké si užili děti i dospělí

pondělí, 17. září 2012, 16:11

In vino veritas? Je ve víně pravda? Jestli tohle tvrzení platí, to Budějcká Drbna nezjistila, ale že je s vínem spojeno veselí a...

Mezinárodní den památek aneb malý kulturní maraton

pondělí, 17. září 2012, 10:16

Pár minut před sobotní druhou hodinou odpolední se koukám na internet, jaké památky jsou otevřené. S potěšením zjišťuji, že je...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.