Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Našlapané náměstí sledovalo tradiční přílet anděla

 
úterý, 6. prosince 2011, 08:20

Pátý prosinec je pro někoho dnem jako každým jiným, pro většinu ostatních zase dnem, kdy k nám přichází trojice svatý Mikuláš, čert a anděl. Deset tisíc lidí, fronty před stánky s punčem a jídlem, vůně pečených kaštanů a pyrotechniky. To byl letošní přílet anděla na českobudějovické Náměstí Přemysla Otakara II.

Lidé sem začali proudit už ve čtyři hodiny a bylo jasné, že při letošním příletu bude stejně hojná účast jako v minulých letech. Od pěti hodin nás bavil Vojta Vít, který moderoval veškerý program až do samotného příletu. Po náměstí zněly písně v podání kapely Spirituál kvintet, Michala Tučného a dalších. Když radniční zvon odbil 17.45, spustil se anděl mezi lidi, rozhazoval flitry a hlavně štěstí, lásku a zdraví.

Poté následovalo andělovo kolečko okolo náměstí a stánky s punčem se postupně zaplnily lidmi. Kdo si chtěl dát hrnek lahodné tekutiny, musel čekat minimálně patnáct minut nejen kvůli frontě, ale také kvůli vypadávající elektřině. Nakonec se všichni dočkali, a i když nebyl sníh, myslím, že si přílet anděla vychutnal každý.

Letos na budějcké adventní náměstí zavítala také slovenská kapela No Name. Držitel pěti cen Grammy a trojnásobný vítěz Českého slavíka v kategorii Slavíci bez hranic to na náměstí rozjel tak, že se lidé mačkali i mimo dohled kamer, fotoaparátů a ostatních přístrojů.

Letošní přílet anděla se zkrátka podařil, za což patří velké díky pořadatelům, městu a také samotným občanům. Zbývá jen otázka: „Jaké pořekadlo si pro nás připravíte příští rok, pane anděli?“

 


 

Kam dál?

Na budějcké náměstí přiletí anděl

pondělí, 5. prosince 2011, 12:33

Kromě rozsvícení vánočního stromu je přílet anděla na českobudějovické náměstí pravděpodobně druhou nejvýznamnější událostí...

Světlušku podpořili autogramiádou i volejbalisté Jihostroje

sobota, 3. prosince 2011, 15:21

Jelikož advent je časem připomínájícím blížící se vánoční svátky, během nichž bychom si měli pomáhat více než v průběhu celého...

Budějcký Dance bar Paradox dnes oslaví své první narozeniny!

pátek, 2. prosince 2011, 12:25

Dance bar Paradox zve všechny své fanoušky a příznivce na velkolepou narozeninovou párty do klubu, který ve svém prvním roce...

Fotoreport: Nezmaři jsou opravdovými nezmary

pátek, 2. prosince 2011, 10:30

Po delší době jsme si známou budějckou folkovou skupinu mohli užít naživo a pod širým nebem. Nezmaři opustili teplo koncertních...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.