Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nadšené publikum aplaudovalo bubeníkům ve stoje

pondělí, 18. března 2013, 09:08

Páteční večer v DK Metropol patřil vystoupení japonských bubeníků Yamato, kteří Budějčákům představili zbrusu nový program připravený speciálně k dvaceti letům jejich existence. Kdo čekal úchvatnou podívanou, musel být spokojený. Zážitek to byl opravdu neskutečný!

Již v šest hodin večer, tedy dvě hodiny před začátkem představení, se z Metropolu ozývaly zvuky bubnů. Sál se začal plnit před půl osmou - a nakonec bylo téměř vyprodáno, přišlo kolem šesti stovek lidí. Budějčáci si nechtěli nechat ujít jedinečnou show, kterou k nám do jižních Čech přivezli mladí Japonci.

Od začátku až do konce vystoupení jelo šest bubeníků i tři bubenice takzvaně na plný plyn. Diváci se jejich umem a rytmem nechali strhnout natolik, že křičeli radostí. Na pódiu se nejenom hrálo na všemožné bubny, ale i na další hudební nástroje.

Tento opravdu nevšední zážitek umocnilo divadelní představení, které publikum bavilo tak, až se sál otřásal smíchem. Ke konci byli diváci zapojeni do hry pokřiky a tleskáním. Nenašel se v sále snad nikdo, koho by energická hra nestrhla.

„Nečekala jsem, že se dá na koncertě i takhle pobavit. Nemůžu ani vyjádřit své pocity. Bylo to opravdu neuvěřitelné, co někdo dokáže. Kolik energie v sobě ti drobní Japonci skrývají...“ konstatovala jedna z divaček Zdena Kárová.

Aplaus nebral konce, všichni v hledišti dokonce povstali. Yamato tak museli přidávat další dvě písně, do kterých opět zapojili publikum. „Mám ruce jako plácačky na mouchy, ale nešlo nespolupracovat,“ smála se po koncertě Hana Baudyšová.

 
 
 


 

Kam dál?

VIDEO: Pub Animals jsou zpátky! Zahráli v klubu FabriČKa

neděle, 17. března 2013, 21:08

Půl roku museli fanoušci oblíbené kapely Pub Animals čekat na její další koncert. Dočkali se v sobotu večer, kdy tahle původně...

Budějčáci dají v neděli sbohem Paní Zimě

pátek, 15. března 2013, 08:35

Již tuto neděli od 15 hodin proběhne akce s názvem Vynášení Morany. Přijďte vyprovodit spolu s občanským sdružením TVOR zimu z...

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na úchvatnou bubenickou show

středa, 13. března 2013, 14:30

Už tento pátek přijede do budějckého Domu kultury Metropol nejslavnější bubenický soubor světa Yamato z Japonska, který letos...

Monkey Business? Záruka skvělé zábavy!

pondělí, 11. března 2013, 22:02

Jedna z nejpopulárnějších kapel u nás - Monkey Business - se rozjela na turné po celé republice. Při této příležitosti si parta...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.