Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nadšené děti si v Mraveništi hrají i na pilné včelky

pondělí, 12. května 2014, 12:31

Nákupní zónu na českobudějovické Lannově třídě zpestřuje od začátku května zajímavá atrakce. Mraveniště Vladimíra Větrovského, které najdete v Objeváriu, sklízí úspěchy nejenom u dětí, ale i u rodičů, kteří mají čas si v klidu vypít kávu a popovídat si.

Již při vstupu do Mraveniště se musí každý usmívat. Místo ač strohé, jelikož se jedná o prostory bývalého obchodu s oblečením, působí nyní po oživení barevnými plastikami a obrazy akademického malíře Vladimíra Větrovského vesele a hravě.

Denně mraveniště a včelí království navštíví kolem sto padesáti dětí. Tuto zábavnou interaktivní výstavu vyhledávají také školní zařízení a jiné instituce. Pro děti je to hra, ale zároveň se i přiučí různým věcem ze života hmyzu.

„Děti sami brzy přijdou na to, co všechno zde mohou dělat. Stěhují vajíčka z komůrky do komůrky, stejně jako to dělají mravenci,“ prozradila slečna Petráňová, která dohlížela na děti a pořádek v Mraveništi, které je celé postavené z kartonů a jiných recyklovatelných materiálů. Místa uvnitř oživují nejenom zajímavé malby, ale i vtipná projekce a osvětlení.

Budějckou Drbnu nejvíce pobavil pohled na malou holčičku, která byla převlečena do kostýmu včelky a díky tomu se perfektně vžila do své role. Běžela ke své mamince a bzučela, co jí síly stačily.

Děti si celou výstavu náramně užívají a při pohledu na jejich rozzářené šťastné obličeje si každý musí říct, že je to nejenom fantastický nápad Vladimíra Větrovského, ale i perfektní myšlenka Objevária, které zajistilo zprostředkování tohoto úžasného místa pro děti.

ČTĚTE TAKÉ: V nákupní zóně na Lannovce roste Mraveniště

 
 
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Lucie Bílá zazpívá v Českém Krumlově

pondělí, 12. května 2014, 10:29

Recitál několikanásobné Zlaté slavice Lucie Bílé za klavírního doprovodu Petra Maláska zavítá v sobotu 24. května do zámecké...

Ženy na Dámské jízdě omámila vůně konvalinek

pondělí, 12. května 2014, 09:25

Byl pozdní večer, první máj, večerní máj byl lásky čas. Květnová Dámská jízda v multikině CineStar se sice neodehrála na prvního...

Handifest přiveze do Budějc Xindla X a Blue Effect

čtvrtek, 8. května 2014, 12:11

Před několika dny vylétla do vzduchu smutná zpráva, že na Budějovickém Majálesu nevystoupí ani skupina Kabát, ani Tomáš Klus, ba...

FOTO: Studentský elektronický festival je v plném proudu

středa, 7. května 2014, 11:38

První ročník Studentského elektronického festivalu pokračuje i dnes na louce u kolejí Jihočeské univerzity. Na akci celkem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.