Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Zátkově nábřeží se dovádělo se spreji za zvuku bubnů

 
čtvrtek, 3. května 2012, 12:14

První majálesový den to před Kulturním domem Slavie žilo. Bubnovalo se, sprejovalo, žonglovalo… prostě kdo přišel, dobře se bavil.

Po přednášce o Rwandě, Ugandě a Tanzanii si mohli příchozí nadšenci zkusit zakázanou, ale jinak velmi populární činnost – sprejování. Graffiti se stalo běžnou součástí našeho života, ale kdy jindy se vám stane, že vám někdo dá do ruky sprej a řekne „Zkus si to!“?

Tato příležitost nastala v pondělí 30. dubna pod mostem u Slavie, kde byly nainstalovány desky, k dispozici spreje a umění nabývalo pod rukama šikovných sprejerů.

O kousek dál se ozývaly bubny

Dalším z workshopů bylo bubnování na africké bubny či plastový nebo kovový barel. Do rytmů hudby se žonglovalo a jezdilo na monokole.„Je to sranda, ještě nikdy jsem nežonglovala. Není to vůbec lehký, ale je to sranda. Chytlo mě to natolik, že si míčky pořídím a budu trénovat,“ smála se účastnice Majálesu.

Budějckou Drbnu dále překvapil Artbazar v domě U Beránka, kam se s nadšením vydala. Co ji nejvíce zaujalo, byl způsob placení. „Je to formou výměny, jestli se vám něco líbí, tak si to vyměňte za něco jiného,“ osvětlil Drbně jeden ze zaměstnanců.

Tento perfektní obchod potrvá až do konce Majálesu, takže neváhejte a zaběhněte si proměnit to, co vás již nebaví, za něco, co vás potěší.

ČTĚTE TAKÉ

·         Tiché akce zahájily letošní Budějovický Majáles
·         V Café Klubu Slavie se díky Majálesu cestovalo Afrikou
·         Co se dělo v Budějcích na prvního máje?

 


 

Kam dál?

V Café Klubu Slavie se díky Majálesu cestovalo Afrikou

čtvrtek, 3. května 2012, 08:15

Českobudějovický Café Klub Slavie zahájil Majáles cestovatelskou přednáškou o třech afrických zemích. Popovídat o svých zážitcích...

Co se dělo v Budějcích na prvního máje?

středa, 2. května 2012, 12:46

Pokud jste o prvním květnovém dni neměli čas brouzdat po městě a užít si další slunečný majálesový den, tak to vůbec nevadí....

Tiché akce zahájily letošní Budějovický Majáles

úterý, 1. května 2012, 18:45

Nedávno Budějcká Drbna dělala rozhovor o novince na kulturní scéně, a totiž o Silent Discu. Přišla vám ta myšlenka hodně...

Gerbera zažila jeden z nejlepších koncertů tohoto roku

pondělí, 30. dubna 2012, 10:31

Podpantofláci z Prahy zavítali do Českých Budějovic a předvedli perfektní show, na kterou budou příchozí ještě dlouho vzpomínat....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.