Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Svatováclavském koncertě vystoupí hudební hvězdy

 
čtvrtek, 27. září 2012, 09:51

Dva přední čeští interpreti - budějcká rodačka, mezzosopranistka Virginie Walterová, nositelka světové ceny Antonína Dvořáka, a Vladimír Roubal, varhaník, improvizátor a ředitel chrámové hudby v bazilice Nanebevzetí Panny Marie v Praze na Strahově - vystoupí tuto sobotu od půl páté ve Zlaté Koruně.

Svatováclavský koncert, který by měl trvat hodinu a půl, se uskuteční ve zlatokorunském klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie. Akci pořádá Společnost přátel Zlaté Koruny Sancta Spinea Corona.

Předprodej vstupenek probíhá v systému www.cbsystem.cz a také na Infocentrech v Českých Budějovicích i Českém Krumlově.

„Lístky v hodnotě 100 korun ale budou k dostání také těsně před koncertem na místě,“ informovala Budějckou Drbnu Svatava Kopečková, jedna z organizátorek koncertu a mimo jiné i ředitelka budějckého multikina CineStar. „Svá auta budete moci nechat na parkovišti u mostu,“ dodala.

Program

  • Antonín Dvořák: Preludium B dur
  • César Franck: Panis angelicus
  • Ave Maria
  • Varhanní improvizace
  • Antonín Dvořák: Biblické písně op. 99 výběr
  • Charles Gounod: Parce Domine

Foto: www.vladimirroubal.cz

 


 

Kam dál?

FOTOREPORT: Festival doprovodil studenty zpátky do lavic

středa, 26. září 2012, 19:52

Návraty do školních lavic nepatří mezi nejšťastnější události mladého studenta, proto je třeba si tyto krušné chvíli zpestřit...

Noc vědců vyvrcholí v pátek kulturním programem

středa, 26. září 2012, 07:49

Tradiční akce s názvem Noc vědců se letos uskuteční v pátek 28. září. Stalo se již pravidlem, že se při tomto projektu pořádaném...

Černá věž přivítá filmaře a pomůže postiženým dětem

pátek, 21. září 2012, 09:23

Do začátku druhého ročníku charitativního festivalu amatérských a studentských filmů Černá věž zbývají už jen dva měsíce....

Kredance oslaví druhé narozeniny Kabaretem 30. let

středa, 19. září 2012, 07:29

Tento pátek 21. září od 20 hodin bude Kredance slavit své druhé narozeniny. A jak jinak oslavit narozeniny tanečního prostoru,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.