Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na srpnové Dámské jízdě v CineStaru se tančila salsa

 
čtvrtek, 23. srpna 2012, 19:18

Jak už tomu bývá ve středu zvykem, budějcké multikino CineStar pořádalo Dámskou jízdu. Pobavit něžné pohlaví se dostavily lektorky českobudějovického tanečního studia Kredance a jako zlatý hřeb večera se promítala filmová předpremiéra očekávaného snímku Jana Hřebejka Svatá čtveřice.

Dusné počasí a lehké přeháňky nezabránily ženám zúčastnit se další Dámské jízdy. Sál číslo sedm byl téměř vyprodán, ale jelikož se z technických důvodů celá akce přesunula do větších prostor, nebyla tato skutečnost tak patrná.

Program tentokrát zpestřovaly lektorky tanečního studia Kredance, které nám nejdříve představila jedna z jeho zakladatelek Markéta Málková. Dále pak vyzvala odvážné a tancechtivé dámy před filmové plátno, kde se pod vedením Moniky Lampedecchia vyučoval latinsko-americký tanec salsa.

„Jsem ráda, že jsem se odvážila a šla si dolů zatančit. Naštěstí mé pohybové nedostatky zůstanou jen mezi námi děvčaty,“ smála se Karolína Málková. Taneční lekce se zúčastnila také Budějcká Drbna a byla nadšená. Jediné, co znepříjemňovalo skvělou atmosféru a svižný rytmus, bylo úmorné dusno, a proto se zrušila další plánovaná výuka tance merengue.

Ženy si po tanci odpočinuly u promítání dvou krátkých prezentací Kredance. Na jedné z nich tančil latino danzu Javier Jesus Escobar Castillo spolu s Markétou Málkovou, na druhé byl účastnicím představen balet pro dospělé pod vedením Sergeje Škalikova.

Ještě před promítáním filmu zatančila Monika tanec bonga bonga, který se tančí na italských plážích, a Renata Šťastná předvedla ukázku flamenca, při které bravurně zvládla hru na kastaněty.

Dlouho očekávaný film známého režiséra Jana Hřebejka a scénaristy Michala Viewegha nezkazil dobrou náladu, která v sále panovala. Místností se ozýval smích a bylo vidět, že se účastnice Dámské jízdy dobře baví.

Názory na tento snímek se však dost lišily. „Mám moc ráda knihy pana Viewegha, stejně tak i filmy, které jsou podle nich natočeny. Ani film mě tedy nezklamal. Dobře jsem se pobavila, ale rozhodně se jím nenechám inspirovat,“ prozradila Drbně Milena Housková.

„Kdybych nestála o prezentaci tanečního studia, tak by mě na tento film nikdo nedostal. Hřebejk mě už delší dobu žádným filmem neoslnil, ba naopak. Je pravda, že téma celého filmu je dost náročné a autoři se ho nezhostili zase tak špatně, ale klasicky to bylo přehnané a nereálné. Jsem zvědavá na vlnu rozvodů, která nastane u páru pokoušejících se napodobit Svatou čtveřici,“ zhodnotila film Hana Braunová.

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Letní parket na Holkově rozezní tóny Čechomoru

středa, 22. srpna 2012, 21:26

Už tento pátek zavítá na holkovský Letní parket Čechomor, folkrocková kapela hrající české, moravské, slezské a slovenské lidové...

Stateční rytíři budou v sobotu dobývat hrad Slamburk

středa, 22. srpna 2012, 09:13

Žáku Nováku, kdy se konala bitva o Slamburk? Nevíš? Tak čti! Bitva u Chlumce 1126, bitva u Lipan 1434, bitva na Bílé hoře 1620,...

Výtvory dětí z příměstského tábora uvidíte na výstavě

neděle, 19. srpna 2012, 13:31

Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou ve spolupráci s výtvarným ateliérem Barevný kolo v Českých Budějovicích nabídla...

Na elektronickou hudbu se bude v centru trsat až do rána

sobota, 18. srpna 2012, 10:58

Ti nejlepší DJ´s z jihu Čech, včetně velmistra DNB mejdanů a pořadatele festivalu Let it Roll Bifida Aktifa, zahrají na dnešním...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.