Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Sokoláku létalo frisbee, Piarisťák patřil studentům

 
pátek, 4. května 2012, 12:36

První máj je lásky čas a každý si ho v úterý 1. května využíval po svém. Budějická Drbna se toulala městem, a co jí padlo do oka, to fotila.

Na Sokolském ostrově se sportovalo, sedělo a povídalo i dovádělo. Drbna se zrovna naskytla u řádění party poloprofesionálního frisbee týmu 3SB, který se po ukázce zápasu svým osobitým způsobem chladil ve slepém rameni Vltavy.

Při pohledu na pilový povrch vody by tam leckdo nestrčil ani nohu, natož skákal šipku s cílem chytit letící frisbee. Tady ale bylo vidět, že využití umělohmotného létajícího talíře je hodně variabilní.

Slunce pomalu zapadalo, teplý větřík hýčkal zamilované, kteří si přišli poslechnout Jakuba Doubravu a Lukáše Urbance, již vcelku netradičně odříkávali jarní opus lásky a smrti pod obrovskými stromy na Sokolském ostrově.

„Mám hrozně rád beatbox, je to skvělá věc, a tak jsem si přišel poslechnout, co se stane, když se spojí s klasickou poezií. Vcelku zajímavá improvizace,“ smál se student Martin Kroupa.

Budějcká Drbna se taky namanula u studentského jamu na Piaristickém náměstí, kde se chvíli cvičilo, potom následovalo vystoupení obchodní akademie s jejich francouzským šansonem.

Škoda, že zpěvačce nefungoval správně mikrofon, protože její hezký hlas tak nebyl téměř slyšet, ale skupina se tím nenechala nijak rozhodit a tančila vesele dál.

 


 

Kam dál?

Rej čarodějnic rozvířil prach letní scény Slavie

pátek, 4. května 2012, 07:47

České Budějovice myslely na čaromilné obyvatele svého města a na počátku tohoto týdne pro ně přichystaly tradiční Slet...

Na Zátkově nábřeží se dovádělo se spreji za zvuku bubnů

čtvrtek, 3. května 2012, 12:14

První majálesový den to před Kulturním domem Slavie žilo. Bubnovalo se, sprejovalo, žonglovalo… prostě kdo přišel, dobře se bavil.

V Café Klubu Slavie se díky Majálesu cestovalo Afrikou

čtvrtek, 3. května 2012, 08:15

Českobudějovický Café Klub Slavie zahájil Majáles cestovatelskou přednáškou o třech afrických zemích. Popovídat o svých zážitcích...

Co se dělo v Budějcích na prvního máje?

středa, 2. května 2012, 12:46

Pokud jste o prvním květnovém dni neměli čas brouzdat po městě a užít si další slunečný majálesový den, tak to vůbec nevadí....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.