Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na show barevných světýlek přišly tisícovky lidí

čtvrtek, 24. dubna 2014, 19:14

České Budějovice jsou vedle Prahy a Brna jedno z měst, kde se uskutečnila unikátní Light show. Na tři tisícovky studentů se v úterý večer přišly podívat na světelnou show, která se v kampusu Jihočeské univerzity uskutečnila už podruhé.

Na louce u Jihočeské univerzity to ožívalo už v odpoledních hodinách. Svou exhibici tu měly studentské kapely. Od osmi hodin večer pak pouštěl do éteru songy známý DJ Rockstar. Studenti, notně posíleni sponzorským pivem, které teklo proudem, pařili od samého začátku.

Před devátou hodinou pak začala samotná světelná show za doprovodu největších hitů současnosti i minulosti. Nejrůznější animace, které připomněly éru, kdy jsme nadšeně seděli před televizními obrazovkami a hráli si digihry, krátké příběhy a mnoho dalšího bylo možné vidět v oknech vysokoškolských kolejí.

Na zahájení se objevil i rektor univerzity Libor Grubhoffer a primátor města Juraj Thoma. Celou akci navíc moderoval oblíbený moderátor Kazma. Spolu s DJ Rockstarem to pak výtečně rozjeli v Café klubu Slavie, kde se pařilo až do ranních hodin.

„Celá akce byla z našeho pohledu profesionálně připravená a proběhla naprosto bez komplikací,“ ocenil práci organizátorů Jiří Váňa z Útvaru vnějších vztahů a komunikace Jihočeské univerzity. „Jsme rádi, že i letos jsme jedním ze tří univerzitních měst v Čechách, kde se Light show konala,“ doplnil Váňa.

 
 
 


 

Kam dál?

Vladimir 518 a James Cole už tento pátek ve Slavii

čtvrtek, 24. dubna 2014, 17:09

Věrný fanoušek českého hip hopu by si tenhle mejdan určitě neměl nechat ujít. Již v pátek vystoupí dvojice Vladimir 518 a James...

KD Slavie bude patřit Evropskému dni akcí proti rasismu

čtvrtek, 24. dubna 2014, 09:00

Při příležitosti Evropského dne akcí proti rasismu se v Budějcích na letní scéně KD Slavie a v přilehlém Café klubu dnes...

První knihovna v Česku spouští e-výpůjčky české beletrie

středa, 23. dubna 2014, 18:26

Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích dnes zahájila na Světový den knihy a autorských práv jako první v Česku...

Velikonoční pouť v Dobré Vodě si užily stovky lidí

středa, 23. dubna 2014, 01:05

Krásné víkendové počasí přilákalo na tradiční dobrovodskou pouť stovky Jihočechů. Poníci, mašinky, houpačky, kolotoče, autodromy...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.