Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Majálesu to žije, i kdyby trakaře padaly

úterý, 13. května 2014, 10:20

Déšť střídal kroupy, kroupy střídaly slunce... a tak pořád dokola. Navzdory aprílovému počasí v chladném máji se první den 11. ročníku Budějovického Majálesu vyvedl na jedničku! Budějcká Drbna vyrazila na řadu akcí a přináší pár řádek i rozsáhlou fotoreportáž.

Slackline u Zlatého mostu

Exhibici slackline, konkrétně odvětví highline, mohli návštěvníci a kolemjdoucí spatřit v pondělí odpoledne na nábřeží přes řeku Malši, konkrétně mezi Zlatým a Železným mostem. V té se v hodinu a půl dlouhém programu představil mistr České republiky Lukáš Černý se svým parťákem Dannym Menšíkem. Kluci se slacklinu věnují tři roky a diváci se tak měli na co dívat. I když představení čas od času přerušila dešťová přeháňka, mladí umělci předvedli, co umí a lidé jen nevěřícně koukali.

E.ON City

Zastávku nového projektu energetické společnosti E.ON City viděly na vlastní oči také České Budějovice. Akce, která má za cíl nejen pobavit děti fotbalem v kruhových arénách o průměru přes čtyři metry, ale také podělit se o informace o možnostech úspory energie či zdravého a ekologického bydlení, objíždí celou Českou republiku. Fotbalových turnajů se zúčastňují děti z prvních až pátých tříd a nikdo nechce dát svou kůži zadarmo.

Taneční vystoupení NG Dance Crew a zahájení

Přes stovku tanečníků z českobudějovické skupiny NG Dance Crew předvedlo své umění před slavnostním zahájením jedenáctého ročníku Budějovického Majálesu. Chlapci i dívky zatancovali více než dvěma stovkám diváků, kteří se přišli na zahájení podívat. Potom přišlo na řadu ultrafialové divadlo, po kterém byl letošní největší českobudějovický festival na světě slavnostně zahájen. Naše město tak čeká pět dní nabitých programem, který letos tvoří 213 umělců. Na své si tedy přijde opravdu každý. Teď už zbývá jediné - prosit o hezké počasí a Majáles si užít.

Párty ve Slavii

V Café klubu Slavie to žilo jakbysmet. Od půl sedmé se tu střídaly kapely jako na běžícím páse a repertoár byl vskutku bohatý. Nejvíc to ale rozjeli Čardáš Klaunů, kteří se po koncertě přesunuli před Slavii. Báječně sehraní kluci si začali jen tak broukat a postupně vytvořili úplně nový koncert, na který se sešlo víc lidí než uvnitř. Od půl desáté pak vystoupili jihočeští Just se svou novou zpěvačkou, která svým úžasným hlasem publikum okouzlila.

Epicentrum na Sokoláku

To na studenty milovaném Sokolském ostrově vyrostla kavárna, kde točí pivko, rozdělají vám vodnici a ještě na menší stage zahraje kapela. Před nepříznivým počasím se tam v pondělí ukryla celá řada Budějčáků. K poslechu i tanci tam zahráli Tomík & Kubík, TBF, Evakuační plán nebo 3p & felák. Do konce týdne se na zmíněné stage vystřídá řada dalších kapel a interpretů.

Napsali Šárka Kotzinová a Jan Homolka

 
 
 


 

Kam dál?

Nadšené děti si v Mraveništi hrají i na pilné včelky

pondělí, 12. května 2014, 12:31

Nákupní zónu na českobudějovické Lannově třídě zpestřuje od začátku května zajímavá atrakce. Mraveniště Vladimíra Větrovského,...

SOUTĚŽ: Lucie Bílá zazpívá v Českém Krumlově

pondělí, 12. května 2014, 10:29

Recitál několikanásobné Zlaté slavice Lucie Bílé za klavírního doprovodu Petra Maláska zavítá v sobotu 24. května do zámecké...

Ženy na Dámské jízdě omámila vůně konvalinek

pondělí, 12. května 2014, 09:25

Byl pozdní večer, první máj, večerní máj byl lásky čas. Květnová Dámská jízda v multikině CineStar se sice neodehrála na prvního...

Handifest přiveze do Budějc Xindla X a Blue Effect

čtvrtek, 8. května 2014, 12:11

Před několika dny vylétla do vzduchu smutná zpráva, že na Budějovickém Majálesu nevystoupí ani skupina Kabát, ani Tomáš Klus, ba...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.