Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na divadlo s Václavem Vydrou můžete vyrazit zadarmo

 
úterý, 23. července 2013, 17:28

Fanoušci dobrého divadla se můžou už nyní těšit na čtvrteční večer. Od 19 hodin na pódiu divadelního sálu DK Metropol uvidíte Václava Vydru, Libuši Švormovou, Libora Hrušku, Martina Zahálku nebo Janu Malou při komedii Eduarda Rovnera Vrátila se jednou v noci.

Starý mládenec Manuel pravidelně chodí ke hrobu své maminky, povídá si s ní a každý týden jí vypráví, co nového se mu přihodilo. Skutečnost si lehce přibarvuje, některé věci raději zamlčí, jenom aby se matce jevil v lepším světle.

Když jí jednoho dne oznámí, že se konečně chystá oženit, očekává ho po návratu domů neuvěřitelné překvapení. Jeho matka Fanny po deseti letech „odpočinku v pokoji“ vstane z hrobu, aby na situaci osobně dohlédla a nevěstu si proklepla.

Energická žena se tak znovu začne plést do života svého dospělého syna, protože maminky jsou tu přeci od toho, aby svým dětem pomáhaly ukazovat správnou cestu.

Vstupenky stojí v předprodeji 270 korun a na místě budou k mání za 290 Kč. Pokud ale chcete ušetřit, zapojte se do soutěže o lístky, kterou Budějcká Drbna připravila právě ve spolupráci s budějckým DK Metropol.

Do čtvrteční osmé hodiny ranní očekáváme na e-mailové adrese redakce@budejckadrbna.cz správné odpovědi na následující otázku. Během dopoledne pak vylosujeme jednoho čtenáře, který získá dva volné lupeny.

Jaké národnosti je autor hry Eduardo Rovner?

A) portugalské
B) španělské
C) argentinské

Do elektronické zprávy s vaším tipem nezapomeňte připsat jméno a telefonický kontakt, abychom se mohli s výhercem spojit.

SOUTĚŽ SKONČILA

Eduardo Rovner je argentinské národnosti. Správně je tedy možnost C.

Dvě volné vstupenky na dnešní divadlo vyhrála čtenáka Ludmila Frdlíková. Blahopřejeme!

Foto: www.bezzabradli.cz

 


 

Kam dál?

Na slavnosti do Holašovic míří rekordní počet vystavovatelů

pondělí, 22. července 2013, 15:11

Rekordní počet vystavovatelů se představí od pátku na třídenních Selských slavnostech v Holašovicích na Českobudějovicku. Podle...

Výstava Warholových děl obsahuje také kopie

pondělí, 22. července 2013, 09:43

Expozice obrazů Andyho Warhola v Hluboké nad Vltavou se skládá i z kopií děl slavného umělce. Alšova jihočeská galerie, která...

Program na audiovizuální scéně u Slavie dnes pokračuje

pátek, 19. července 2013, 10:17

Tento týden probíhá v prostoru letní scény budějckého Kulturního domu Slavie festival Central Park Slavie, který ve středu...

Festival na letní scéně zahájí audiovizuální kouzla

úterý, 16. července 2013, 20:03

Tento týden startuje v prostoru letní scény Kulturního domu Slavie festival Central Park Slavie. A zahajuje ho asi nejzajímavější...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.