Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Dámské jízdě voněl punč a dávaly se dobré rady

 
čtvrtek, 6. prosince 2012, 14:14

Vánoční Dámská jízda v multikině Cinestar proběhla netradičně v úterní večer. Předpremiérou filmu byla Anna Karenina s krásnou Keirou Knightley v hlavní roli.

K vánočním svátkům patří neodmyslitelně i voňavý a silný punč plný rozinek, přesně takový, jaký se podával na uvítanou na Dámské jízdě. Jako vždy dámy obdržely slosovatelný ústřižek, na sedadlech byl pro každou z příchozích připravený kosmetický dáreček a taštička s překvapením.

Zajímavou prezentaci představila kosmetička Sabina Kroupová, která ženám ukázala nejenom zajímavou kosmetiku na přírodní bázi, ale také jim vysvětlila, jaké faktory působí na stav jejich pleti.

Varovala je rovněž před zhoršující se kvalitou potravin, které obsahují nebezpečná barviva a konzervanty, a před kosmetickými přípravky, v nichž se nachází ropné oleje i velice škodlivé benzoáty.

„Paní Kroupová to podala moc pěkně, jen jsem se nedozvěděla nic nového, stačí si přečíst Dobu jedovou a vyházíte téměř všechny přípravky z vaší koupelny,“ směje se Hana Špičáková.

Po prezentaci přišlo losování o hodnotné ceny a dlouho očekávaná premiéra filmu Anna Karenina. Po patnácti letech se již o devátou filmovou adaptaci slavného ruského románu postaral režisér Joe Wright.

Nejenom Budějckou Drbnu, ale i ostatní dámy nadchlo její zajímavé pojetí skrze divadlo a nápaditá propojenost jednotlivých obrazů.

„Strašně mě zaujalo spojení jednotlivých scén. Například, že Karenin roztrhá dopis od Anny, vyhodí ho do vzduchu a z těch kousků papírů se stanou vločky a sněží. No prostě nádhera,“ sdělila Drbně své zážitky Lenka Šinková.

Další Dámská jízda se bude pořádat až v novém roce, a to 4. února. Těšit se můžete na Troškův nový film Babovřesky.

 


 

Kam dál?

Náměstí Přemysla Otakara II. sledovalo přílet anděla

středa, 5. prosince 2012, 20:55

Rok se s rokem sešel a Budějce znovu uspořádaly atrakci oblíbenou všemi generacemi - přílet anděla na náměstí Přemysla Otakara...

Mikuláš, čerti a andělé přijeli za dětmi na koni

středa, 5. prosince 2012, 18:24

Je to černé, má to šest nohou, dva ocasy a dva rohy. Co to je? Nevíte? Přece čert na koni! Vlastně ne jen obyčejný čert, je to...

FOTO: Vánoční nálada zaplavila waldorfskou školu

středa, 5. prosince 2012, 12:15

Předvánoční atmosféra podpořená báječným punčem, příjemnými lidmi a šikovnými dětmi zavládla v sobotu prvního prosince v...

Hlubočtí v neděli putovali za Mikulášem

úterý, 4. prosince 2012, 17:07

Letošního putování za Mikulášem na Lovecký zámek Ohrada a do tamní zoo, které se odehrálo uplynulou neděli, se zúčastnilo téměř...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.