Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Dámské jízdě se vědomě vařilo s Biolenkou

 
čtvrtek, 7. března 2013, 01:24

Hostem březnové Dámské jízdy v multikině CineStar ve středu byla Lenka Žák, kterou většina lidí nezná jinak než pod přezdívkou Biolenka. Tradičně se vysílala i předpremiéra nového filmu, tentokrát to byl český snímek Martin a Venuše.

Jak je tomu již na Dámské jízdě zvykem, čekala na příchozí hned u vchodu sklenička sektu a slosovatelný lístek. Navíc tento měsíc přijala pozvání do kina Biolenka, od které přítomné dámy ochutnaly zdravý pokrm.

Lenka rovněž představila svou kuchařku s názvem Víme, co jíme, kterou Budějcká Drbna moc chválí, protože ji má doma a ráda z ní vaří.

Prezentace Biolenky byla pro všechny velmi přínosná nejenom tím, že se dozvěděli spoustu zajímavých informací o potravinách, ale také o tom, jak se dá výborně vařit i pro lidi s intolerancí laktózy či lepku.

„Mám doma malou holčičku, která nesnáší lepek a kupovat bezlepkové pečivo je strašně drahé. Díky této prezentaci mám naději, že když zajdu k Biolence na kurz, tak se i já naučím vařit chutně, zdravě a hlavně bez lepku,“ prozradila Budějcké Drbně Silvie Šťastná.

Tentokrát byl o Dámskou jízdu takový zájem, že se odehrávala ve dvou časech, a to jak od půl šesté, tak i o hodinu později. Lenka se tedy nemohla více rozpovídat, protože ji čekala ještě jedna prezentace v sousedním sále, a také losování o její krásnou knihu vědomého vaření. Další výhry se týkaly hlavně zdraví, ale získávaly se například i lístky na volejbalový ples.

Poté se promítal film Martin a Venuše, který přítomné dámy nadchnul. Sál se doslova otřásal smíchem! Aby také ne, když ve filmu jde o sázku, jestli je otec schopný postarat se o své tři malé děti, zatímco se jeho žena vrátí k malování.

„Perfektní snímek, skvěle napsaný. Je vidět, že je ze života. Asi doma taky uzavřu takovou sázku,“ smála se maminka dvou dětí Andrea Horká.

 


 

Kam dál?

Naďa Konvalinková se představí jako matka Levinová

středa, 6. března 2013, 19:42

Dům kultury Metropol uvede ve čtvrtek od 19 hodin vtipnou crazy komedii Sheldon a jeho matka paní Levinová v podání umělců z...

Arte della Tlampač a Strong Coffee zaplnily Slavii

úterý, 5. března 2013, 09:00

V pátek večer to v Café Klubu Slavie kulturně vřelo. Nejdříve proběhlo představení nezávislého divadelního spolku Arte della...

FOTO: Ve švýcarském cirkuse zavlála česká vlajka

pondělí, 4. března 2013, 12:23

Ušlechtilí koně, exotická zvířata, šikovný pejsek, žongléři, akrobaté nebo klaun. Ano, do Budějc dorazil cirkus, a to až ze...

Café Klub Slavie oslavil rok provozu a čeká ho hvězdné jaro

čtvrtek, 28. února 2013, 12:26

Na blížící se jarní měsíce připravil budějcký Café Klub Slavie pro své návštěvníky doslova hvězdný program. V bývalé restauraci...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.