Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Dámské jízdě se drží hesla: „To nejlepší na konec!“

 
čtvrtek, 27. listopadu 2014, 12:43

Poslední letošní Dámská jízda byla ve francouzském stylu. Občerstvení si dámy objednávaly ve francouzštině, hravou formou se díky lektorkám jazykové školy naučili všichni přítomní francouzská slovíčka a sladkou krustičkou na créme brulée byla komedie Sex v Paříži.

Při vstupu do foyer multikina v CineStar obdrželi návštěvníci lísteček s fonetickým přepisem francouzských vět, které se týkaly objednání pití nebo malého občerstvení. Odvážné ženy, které se nebály použít cizí jazyk, dostaly od usměvavého, francouzsky mluvícího barmana dárek v podobě sprchového gelu či stínů a laku na nehty.

Sálem voněl vánoční punč a perníčky z kaplické pekárny, které obdržel, spolu se slanými preclíčky, každý při odchodu z Dámské jízdy.

Příjemným hostem byla Blanka Milfaitová, jejíž marmelády jsou nejlepší na světě a její milý, skromný úsměv byl pohlazením na duši. Divačky pobavila i její malá dcerka, která se radostně proháněla po pódiu za dohledu svého táty Pavla, který vyprávěl perličky z jejich ročního putování karavanem po dalekých zemích, ve kterých Blanka vařila marmeládu. Rozhovor s ní Budějcká Drbna připravuje.

Zajímavým způsobem se představila i jazyková škola, která upřednostňuje učení hrou pomocí všech našich smyslů. Že to funguje, si vyzkoušeli i všichni přítomní v sále. „Musím říct, že se mi tentokrát doplňující program na Dámské jízdě moc líbil. Už se těším na další. Až je mi líto, že bude až v lednu,“ řekla účastnice Jana Krátká.

Osvěžení sychravých podzimních dnů přišlo v podobě filmu Sex v Paříži, který způsoboval výbuchy smíchu dámského publika. Díky tomuto filmu nahlédnete do tajů života francouzských žen a v podstatě i žen všeobecně. S různými příběhy deseti nezadaných dam a jedné zadané nás vtipně seznamuje režisérka Audrey Dana, která se s feministickým tématem poprala bez větších násilností, přirozeně a hravě. Budějcká Drbna dává tomuto filmu 80 %.

Na další Dámskou jízdu se můžete těšit 13. ledna.

 


 

Kam dál?

Artfest podpoří hendikepovanou výtvarnici Barču Sedláčkovou

středa, 26. listopadu 2014, 08:23

Více než stovka umělců bude prezentovat svá díla na druhém ročníku veletrhu výtvarného umění Artfest, který se uskuteční o...

Na adventu jihočeská města nešetří, dotují ho statisíci korun

neděle, 23. listopadu 2014, 16:16

Na adventních programech jihočeská města a obce nešetří, velká je dotují statisíci korunami stejně jako loni. Vedle tradičních...

Asonance přiveze do Budějc nové skladby

sobota, 22. listopadu 2014, 12:54

Jsou na scéně takřka 40 let, ale energie a chuť do hraní jim v žádném případě nechybí. Folková kapela Asonance je stálice, která...

Městem o víkendu prostoupí atmosféra orientu

pátek, 21. listopadu 2014, 16:39

Indická kuchyně, rukodělný bazar, orientální kultura a hlavně tanec. Právě tomu bude v Českých Budějovicích věnován poslední...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.