Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Budějovickém Majálesu vystoupí 66 kapel a devět divadel

 
čtvrtek, 14. dubna 2011, 10:27

Vystoupení 66 kapel, devíti divadel, představení 2140 masek a jednoho krále se dočkají návštěvníci Českých Budějovic už za necelý měsíc. Budějovický Majáles se stane největším multižánrovým festivalem v jižních Čechách, řekl agentuře Tomáš Erhart ze Studentského kulturního sdružení.

První májový týden, od 2. do 6. května, proběhne Budějovický Majáles 2011. Celotýdenní akce zahrnuje pestrou škálu divadel, výstav, filmových promítání, StreetArtu a především hudby. Program bude opět gradovat. První tři dny se odehrají především v klubech, jako jsou Mighty bar Velbloud a Horká vana. V tomto čase proběhne i linie Dark side of Majáles v klubech Marty’s, K2, Fabrika, Brown a Legenda, kde se představí mnoho mladých regionálních kapel, ale také dvě skupiny z Anglie a Austrálie. Poté se hlavní majálesový program přesune přímo do ulic města.

"Ve čtvrtek 5. května na Piaristickém náměstí zahraje například pražská hip-hopová formace Prago Union. Poslední den Majálesu (pátek 6. května) vyroste na Sokolském ostrově velká open air stage. Na ní bude možnost zaslechnout třeba celosvětově známou kapelu N.O.H.A. složenou z hudebníků z Německa, New Yorku, Španělska, ale založenou českým zakladatelem Philipem Nohou. Ta se představí v Českých Budějovicích vůbec poprvé. Dále uslyšíme experimentální filadelfský soubor Capillary Action nebo Žagar, nejznámější kapelu maďarské elektro-rockové scény," řekl Erhart.

„Každý rok se snažíme majáles udělat trochu jinak a lépe. Letos jsme konečně dosáhli na to, abychom pozvali hodně zahraničních interpretů a pokořili tak další laťku. Stejně tak se opět snažíme udržet kvalitní divadelní program a rozvíjet StreetArtový program v ulicích města. Také konečně dojde na větší kooperaci s kulturními subjekty fungujícími v Českých Budějovicích (Fotojatka, Taneční centrum Kredance, Noise Asssault Agency Budweiss, Ostinato festival, Hukot a další) a také na realizaci síťě majálesových osvěžoven. Budou majálesové svatby, bohoslužba, soutěže, DJ‘s afterparty, vernisáže, workshop, je skutečně na co se těšit,“ uvedla Barbora Kočvarová, hlavní koordinátorka celého projektu.

Divadelní představení se budou objevovat během celého týdne, mezi nimi i soubor Autobuf hrající ve svém vlastním autobusu, originální Teatr Novogo Fronta původem z Ruska nebo představení s titulem Fucking generation aneb zbavme se svých patosů a hymen, které inscenuje divadlo L.S. Věk. Nebude samozřejmě chybět ani tradiční obří průvod masek středních škol v pátek 6. května a následná volba krále Majálesu z řad studentů.

"Každý bude moci místo vstupného festival podpořit koupí trička, placky nebo nově mp3 kompilací majálesových hudebních interpretů. A letos poprvé zazní i hymna Majálesu. Více informací a novou majálesovou grafiku najdou lidé na stránkách www.budejovickymajales.cz, kde naleznete také kompletní program a můžete hlasovat pro Krále Majálesu," dodal Erhart.

Festival Budějovický Majáles pořádá stejně jako v minulých letech neziskové Studentské kulturní sdružení České Budějovice.

autor: Dobrin Stojcev

 


 

Kam dál?

Pozor na kapsáře!

úterý, 12. dubna 2011, 15:05

Českobudějovičtí policisté opět upozorňují občany, aby dbali zvýšené opatrnosti na své osobní věci a měli je neustále pod...

Českobudějovičtí strážníci dopadli muže, který masturboval před...

úterý, 12. dubna 2011, 09:05

Českobudějovičtí strážníci dopadli muže, který v sobotu odpoledne masturboval v parku před základní školou Dukelská. Policejní...

Českobudějovičtí strážníci zadrželi muže, který unesl svou...

pátek, 8. dubna 2011, 10:19

Strážníci z Českých Budějovic zadrželi ve čtvrtek večer dvaatřicetiletého muže, který unesl svou dvouměsíční dceru. Mluvčí...

Českobudějovický okresní soud řeší případ policistů, kteří prodávali...

čtvrtek, 7. dubna 2011, 10:23

Českobudějovický okresní soud řeší případ Martina Zdeňka a Josefa Homera, policistů, kteří prodávali kradené věci. Okresní státní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.