Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na budějckém výstavišti začala výstava Vzdělání a řemeslo

 
středa, 23. listopadu 2011, 22:09

Slavnostním zahájením začala ve středu 23. listopadu v areálu českobudějovického výstaviště už 17. ročník největší přehlídky středního a učňovského školství v ČR – výstava Vzdělání a řemeslo.

Třídenní výstava nabídne návštěvníkům široké spektrum aktivit, expozic a informací, které jsou určeny jak budoucím studentům a učňům a jejich rodičům, tak pedagogům, studentům a vlastně všem (nejen ) Budějčákům, které oblast školství zajímá.

Velkoryse koncipovaná výstava stejně jako v minulých ročnících i letos představí desítky středních škol a to jak expozicemi, tak workshopy a praktickými ukázkami činnosti škol..

Studijním oborům jsou věnovány i tématické soutěže, například Mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček Harmonie 2011, 5. ročník Celostátní soutěže- workshop v oboru CNC techniky - Programátor CNC, 4. ročník Celostátní soutěže - workshop v oboru elektrotechniky - Zapojení a ovládání točivých strojů, 3. ročník Celostátní soutěže - workshop Truhlář roku 20114. ročník Celostátní soutěže - workshop v kovářských dovednostech a mnoho dalších.

Jak uvedené soutěže naznačují, i letos pokračuje trend významné podpory a prezentace řemeslných oborů. To potvrzuje také projekt Úspěšná mládež CZ-AT, na jehož přípravě se podílela Jihočeská hospodářská komora a Hospodářská komora v Linzi, je zaměřen na podporu řemesel a spoluprací mezi školami, firmami v regionu i za jeho hranicemi a spojuje podporu řemeslných oborů s další tradicí, která se v rámci výstavy rozvíjí. Tou je program spolupráce českých a rakouských škol. Připraveny jsou prezentace zahraničních škol, informace o studijních programech a další.

Neméně významným námětem výstavy je celoživotní vzdělávání dospělých, rekvalifikace a rozšiřování odborných znalostí .
Součástí výstavy bude také Krajská konference na téma: „Pedagogická činnost s nadanými žáky na základní škole“, která je pořádána Národním institutem pro další vzdělávání.

Zajímavým propagačním programem, věnovaným Jižním Čechám, potěší návštěvníky výstavy studenti oboru cestovní ruch Střední školy obchodní České Budějovice, kteří připravili několik prezentací: Putování s pohádkovým dědečkem „Po stopách Rožmberků“, Vodáctví v jižních Čechách, Přijďte k nám, přijeďte za zdravím, Krajské město České Budějovice, Dovolená s koňmi – hipoturistika, Pozvánka do ZOO v jižních Čechách a Zima v jižních Čechách.

Na výstavě vzdělání a řemeslo se podílí i Jihočeská univerzita, Fakulta rybářství a ochrany vod připravila tématický program, ve kterém návštěvníci uvidí Ukázky ryb v akváriích s odborným výkladem, ukázky zpracování a příprava ryb, chybět nebude ani  ochutnávka a prodej ryb.

Výstava Vzdělání a řemeslo nabídne návštěvníkům, laické a odborné veřejnosti mnoho dalších aktivit a možností získání informací – a to v maximální dostupnosti, protože vstup na výstavu je zdarma.

Zítra vám přineseme reportáž a fotogalerii z prvního dne výstavy vzdělání a řemeslo.

 


 

Kam dál?

Tata Bojs přivezou do Budějc Ležatou osmičku

středa, 23. listopadu 2011, 13:44

Kapela Tata Bojs představí své nové album Ležatá osmička i v Českých Budějovicích 26. listopadu 2011 na jediné jihočeské zastávce...

Multikino CineStar zve na premiéru filmu Vendeta

úterý, 22. listopadu 2011, 14:02

Také v tomto týdnu od 24.listopad- 30.listopad 2011, připravil Cinestar pro diváky několik premiér. Jedná se o filmy Vendeta,...

Omezení návštěv na gynekologickém oddělení!

úterý, 22. listopadu 2011, 08:49

Nemocnice České Budějovice, a.s. v souvislosti s prováděnou rekonstrukcí, která se mj. týká i gynekologického oddělení vydává...

Celebrity podpoří Nadaci Terezy Maxové

pondělí, 21. listopadu 2011, 15:15

Celebrity v roli modelek na velké přehlídkové scéně, nejnovější módní trendy známých českých i zahraničních značek, multimediální...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.