Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na budějckém náměstí se rozzářil vánoční strom

sobota, 26. listopadu 2011, 20:07

Slavnostním zahájením budějckých adventních trhů a hlavně rozsvícením vánočního stromu na náměstí Přemysla Otakara II. začal v sobotu 26.listopadu v Budějcích čas adventní, čas předvánoční.

Na budějcké náměstí zamířily v sobotu odpoledne stovky Budějčáků, kteří přišli za slavnostní atmosférou, vůněmi a chutěmi vánočních punčů a tradičních pochoutek i za nabídkou dárků, adventních věnců a svícnů, které byly nabízeny na 80 dřevěných stáncích.

Uličky mezi stánky žily správným ruchem adventních trhů, ve kterém se potkávají známí, nad vánočním punčem probírají nejnovější budějcké drby a ještě stihnou sledovat dění kolem. Děti si užívaly zábavných atrakcí, z nichž největší pozornosti se těšil staročeský kolotoč.

S podvečerním stmíváním se nejen v očích dětí, ale i dospělých objevila netrpělivost a očekávání – Kdy už se ten strom rozsvítí? Těšení bylo naplněno krátce po půl páté, kdy na podiu před budějckou radnicí nejdříve zazpíval vánoční písně pěvecký sbor Carmina a pak se svátečního slova ujali budějcký primátor Juraj Thoma a budějcký biskup Jiří Paďour.

Po jejich krátkých proslovech se oči všech přítomných upřely na tmavou siluetu vánočního stromu... a pak se ozvalo mnohohlasé okouzlené: „Jéééé...to je krása“.

Budějcký vánoční strom se rozzářil.

Do Budějc vstoupil čas adventní....

 
 
 


 

Kam dál?

Jak bude vypadat dnešní zahájení adventu?

sobota, 26. listopadu 2011, 11:40

Od organizátorů vánočních trhů jsme dostali scénář dnešního zahájení adventu, jehož vrcholem je bezesporu rozsvícení vánočního...

Benefiční celebrity fashion show pomáhala dětem

pátek, 25. listopadu 2011, 16:08

Ve čtvrtek 24. listopadu se konal v nových prostorách pavilonu T budějckého Výstaviště již sedmý ročník benefiční přehlídky pro...

Chcete jít dnes večer na fesťák? Soutěžte!

pátek, 25. listopadu 2011, 14:50

Budějcká Drbna neustále myslí na své čtenáře, a protože má radost z toho, že může někoho potěšit, také dnes vám dává možnost...

Děti z budějcké Arpidy zazáří v roli modelů

pátek, 25. listopadu 2011, 08:54

Děti z budějckého centra Arpida pro zdravotně postižené se každoročně těší na to, jak budou zářit na přehlídce v galerii Měsíc ve...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.