Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na budějcké náměstí přiletí anděl

 
pondělí, 5. prosince 2011, 12:33

Kromě rozsvícení vánočního stromu je přílet anděla na českobudějovické náměstí pravděpodobně druhou nejvýznamnější událostí adventních trhů. Na přílet této postavy se svorně těší děti i dospělí. A jak tedy bude vypadat průběh dnešního dne na náměstí naší jihočeské metropole?


Od 17 hodin bude bavit všechny přítomné známý moderátor Vojta Vít. Jeho vystoupení je koncipováno především tak, aby se pobavili ti nejmenší.

Samotný přílet anděla je naplánován na 17.45 hodin. Anděl přiletí tradičně z Černé věže směrem k Domu umění a tam se spustí na zem. Jeho příběh bude dále pokračovat. Anděl nám malinko nabere na rozměrech a postupně obejde celé českobudějovické náměstí.

Večer bude zakončen koncertem skupiny No Name, která před nedávnem získala Zlatého Slavíka pro nejpopulárnější zahraniční skupinu.

Z důvodu příletu anděla budou veškeré příjezdové cesty na budějcké náměstí Přemysla Otakara II. uzavřeny. Toto omezení bude trvat od 16 hodin, úderem deváté by se ulice měly opět zprůjezdnit.

V souvislosti s touto akcí bude v předstihu uzavřena i ulice Česká, a to v úseku od ulice Radniční po Piaristickou, kde bude probíhat stavba i následná demontáž obří loutky anděla. Tato ulice by měla být pro veškerou dopravu uzavřena od 11 do 21 hodin.  

Vizitka autora

 

Wolenby

Nejvyšší podřízený Drbny.

 
 


 

Kam dál?

Světlušku podpořili autogramiádou i volejbalisté Jihostroje

sobota, 3. prosince 2011, 15:21

Jelikož advent je časem připomínájícím blížící se vánoční svátky, během nichž bychom si měli pomáhat více než v průběhu celého...

Budějcký Dance bar Paradox dnes oslaví své první narozeniny!

pátek, 2. prosince 2011, 12:25

Dance bar Paradox zve všechny své fanoušky a příznivce na velkolepou narozeninovou párty do klubu, který ve svém prvním roce...

Fotoreport: Nezmaři jsou opravdovými nezmary

pátek, 2. prosince 2011, 10:30

Po delší době jsme si známou budějckou folkovou skupinu mohli užít naživo a pod širým nebem. Nezmaři opustili teplo koncertních...

Pozvánka na Mikulášskou s Terénním programem

pondělí, 28. listopadu 2011, 14:13

Pracovníci Městské charity České Budějovice nezahálejí ani v tomto uspěchaném předvánočním shonu a opět zvou rodiče s dětmi,nebo...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.