Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Borůvkobraní letos přišlo až čtrnáct tisíc lidí

úterý, 16. července 2013, 15:05

Budějcká Drbna se o uplynulém víkendu vypravila na devátý ročník Borůvkobraní, v posledních letech vyhledávané a velmi oblíbené kulturní akce v Borovanech. A opět byla mile překvapena!

Více zajímavých stánků a atrakcí pro děti i dospělé si v závěru minulého týdne vychutnalo o pět set návštěvníků více než vloni. Jak Budějcké Drbně potvrdila vedoucí úseku kultury Alena Seberová, Borovanští letos s vysokým počtem lidí počítali a lépe se tak na ně připravili.

V Borovanech přibylo zábavy pro ty nejmenší a stánky byly umístěny i dále do zahrady, kde se nově objevil také obrovský bílý stan, na jehož původním místě letos zářil nový dřevěný přístřešek s pódiem.

Program byl jako vždy bohatý. Nechyběli komedianti, dětská divadla, výstavy, hudební kapely, kejklíři či dětské dílny.

Letošní soutěže o to, kdo spořádá nejvíce kynutých knedlíků s borůvkovým žahourem, se zúčastnilo i šest Italů, kteří v klášterní zahradě vařili dobroty ze své země inovované právě o borůvky.

Moderátor během soutěže vykřikoval hesla jako „Ukaž, že jsi jedlík, vsuň tam ještě knedlík!“, ale očividně mu cizinci nerozuměli, protože dohromady snědli pouze devatenáct knedlíků.

Celkem se pojídání zúčastnilo dvacet osm mužů a dvanáct žen. Tradičně z pánů zvítězil Miroslav Helebrant, tentokráte však ještě spolu s Jiřím Steinbauerem - oba do sebe za půl hodiny dokázali dostat 23 kynutých knedlíků, a to bez zapíjení.

První místo v něžném pohlaví si ´vyjedla´ Marcela Leflerová z Prahy, která jich dokázala sníst třináct.

Pro děti byla vyhlášena soutěž v mistrovství chytání borůvek do úst za jednu minutu, kterou v jednotlivcích vyhrál Pavel Holman z Prahy a ve dvojicích Adam Adamec z Borovan.

„Letos máme největší tržbu za tu dobu, co sem jezdíme. V sobotu jsme se ani nezastavili,“ svěřili se Budějcké Drbně nadšení stánkaři, kterým se letos povedlo i počasí.

Že lidem chutnalo, bylo vidět i na přeškrtaných cedulích s borůvkovými pochutinami a hlavně na modrých úsměvech.

 
 
 


 

Kam dál?

Šedesáté narozeniny oslavila AJG velkolepou vernisáží

pondělí, 15. července 2013, 12:14

Letošní hlavní turistickou sezonu spojila Alšova jihočeská galerie s projektem Andy Warhol - Zlatá šedesátá. Vernisáž k této...

Letní kino Háječek přivítalo první diváky Obecnou školou

neděle, 14. července 2013, 09:44

Uplynulé letní dny přinesly kromě pouličních nepokojů i trochu kultury. V Háječku začalo ve čtvrtek promítat letní kino, které...

Letňák v příštím týdnu zahájí promítání zadara

neděle, 7. července 2013, 17:56

Po událostech posledních dní, kdy všechny obyvatele Budějc zajímaly zejména události okolo demonstrací jsme rádi, že můžeme...

Tři sestry zahrají na Holkově. Vyhrajte lístky!

středa, 3. července 2013, 19:12

Jestli patříte mezi fanoušky Fanánka, Magora a Supice, určitě byste neměli v pátek večer od 20 hodin chybět na Letním parketě...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.