Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

„My máme silný refrén jak hovado!“ zpívali Horkýže slíže

úterý, 21. května 2013, 17:42

Čtvrteční večer to v KD Vltava vřelo jako v úle. Ze všech koutů jižních Čech se sem sjeli fandové slovenské kapely Horkýže slíže, která na svém jarním turné slaví dvacáté narozeniny ve všech možných koutech České a Slovenské republiky.

Skupina z Nitry vyrazila v březnu ve svém zeleném VW karavanu na turné, díky kterému objede 26 českých měst. V Budějcích se zastavila se svou výpravnou show, laděnou v duchu výletu do tajemných krajů St. Mary Huana Ganja, minulý čtvrtek.

Na turné se podílí další dvě skupiny, a to pražští Gygy a košická rocková parta Dilemma. „Ty první dvě kapely mě moc nebavily, ale Horkýže jsem si užila perfektně. Stáli jsme úplně u pódia a tam to byla pecka,“ zhodnotila večer Petra Švarcová.

Když se konečně na řadu dostali Horkýže slíže a svými hity, což byl průřez songů ze všech čtrnácti alb, rozskákali půlku sálu.

Písničky byly věnovány jak Budějčákům, tak i těm, kteří odtud nejsou. Pochvalu si vysloužil i budvárek, který na koncertě popíjel zpěvák a baskytarista Peter Hrivňák.

Ne všichni však byli s koncertem spokojeni. „Vždycky to byla komerční hudba, ale to, co předvádí teď, to mě už nebaví,“ odcházel zklamaně František Filip.

Naštěstí většina lidí se dobře bavila a Vltavu opouštěla v pozdních hodinách spokojena a společensky unavena.

 
 
 


 

Kam dál?

Jedna z nejnadanějších českých kapel vystoupí ve Slavii

úterý, 21. května 2013, 08:13

Skupina, která od svého vzniku stihla vyhrát prestižní soutěž Jim Beam Music, vystupovala v cizině, dělala předskokana zpěvačce...

Květnová Dámská jízda potěšila ženská srdce

pondělí, 20. května 2013, 15:22

Módní přehlídka, na které byli v přesile modelové, film v hlavní roli s Leonardem DiCapriem a na závěr přehlídka spodního...

Pořádná dnb párty otřese základy kulturáku na Vltavě

pátek, 17. května 2013, 13:35

DJ Aphrodite příští pátek 24. května zboří v Budějcích svým DNB nášupem KD Vltava.

Troška 60. narozeniny slavit nebude, víc se těší na natáčení

čtvrtek, 16. května 2013, 12:57

Jako každý jiný den bere režisér Zdeněk Troška tuto sobotu. Ten den mu bude 60 let, ale tvůrce řady filmových komedií žádnou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.