Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muzejní noc byla plná pralidí a pradětí

pondělí, 9. června 2014, 15:05

Letní počasí přálo akci, která se uskutečnila minulý týden v pátek u Památníku Jana Žižky z Trocnova. Návštěvníci Muzejní noci, která se letos odehrála v duchu pravěku a raného středověku, se zapojili do běžného života v mezolitické osadě z 8. až 7. tisíciletí před naším letopočtem.

Děti obdržely takzvané cestovní pasy, díky kterým se dostaly do doby dávno uplynulé. Na stanovištích plnily dané úkoly a za ně dostávaly razítka. Na konci je čekala cestovatelská odměna i certifikát úspěšného cestovatele.

Mimo jiné si vyzkoušely tvoření z hlíny, přípravu tehdejších jídel, střílení z luků a mnoho dalšího. Na vlastní kůži zjistily, že žití v pravěké vesnici nebylo nic jednoduchého.

„Myslím, že bych se asi nenajedl a zmrzl bych. Stáhnout kůži ze zvířete a opracovat ji bych rozhodně nezvládl. Strašně to smrdí,“ ušklíbal se Honzík Straka.

V rámci programu Jihočeské muzeum spolu se studenty Filozofické fakulty Jihočeské univerzity a Archeoparkem Netolice připravilo ještě ukázky odlévání bronzu z doby bronzové, kování keltských i středověkých železných nástrojů a nechybělo ani divadelní představení divadla Studna či vystoupení hudební skupiny Rí-Ra.

 
 
 


 

Kam dál?

Na zámku Hluboká chystají novou prohlídkovou trasu

neděle, 8. června 2014, 09:39

Procházet se císařskými, Černínskými a dalšími šlechtickými apartmá, ve kterých na zámku Hluboká při společenských událostech...

Muzejní noc nabídne pohled do pravěku a středověku

čtvrtek, 5. června 2014, 16:27

Ukázky mletí obilí, odlévání kovů, tkaní oděvů nebo kovářské práce uvidí lidé v pátek večer při Muzejní noci na téma Jihočeský...

FOTOREPORT: Galerijní noc přilákala 800 návštěvníků

středa, 4. června 2014, 09:46

Jedna z nejvýznamnějších kulturních událostí letošního roku se v Budějcích odehrála minulý pátek. Galerijní noc se odehrála na...

Cyklisté, kteří jezdili do práce na kole, budou řádit ve Slavii

úterý, 3. června 2014, 18:12

Kdo v květnu pořádně šlápnul do pedálů, může si s klidným svědomím vychutnat závěrečnou párty a vyhlášení výsledků projektu Do...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.