Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Motorová Prdel vypustila poslední pšouk

 
neděle, 12. října 2014, 17:02

Byla to smutná, ale zároveň i prazvláštně veselá seance. Motorová Prdel se vydala na poslední cestu. Doprovázeli ji nejvěrnější fanoušci a také letití spolubojovníci - jezeďáci z Horní Plané, kteří jsou na hudebním písečku známí pod názvem Harvester. Pohřeb se konal 10. října v klubu Fabrika.

Je to tak... Vyhlášená a samozvaná komorní filharmonie ze Zlivi oznámila konec kariéry. Podle vyjádření na Facebooku chybí čas, nápady a játra už nespalují tolik, kolik by si samotní muzikanti představovali.

Vědět, kdy je čas odejít, je také svým způsobem umění, ačkoliv těžko říct, jak to s Motorovou Prdelí ve skutečnosti bude. Podívejme se, kolikrát se vrátil Elán, kolik rozlučkových turné jeli Kiss, a kdy už se s koncerty nadobro loučil Ozzy Osbourne.

Ostatně samotná Motorová Prdel si nechává vrátka otevřená, viz její vyjádření na Facebooku:

„Abychom trochu uklidnili situaci, rádi bychom vám nastínili několik nejpravděpodobnějších scénářů vývoje budoucího:

Varianta A) Budeme hrát dál. Název Motorová Prdel zůstává.
Varianta B) Nebudeme hrát dál. Název není žádný.
Varianta C) Budeme hrát jenom občas. Název Motorová Prdel zůstává.
Varianta D) Budeme hrát v okleštěné sestavě. Název se mění na Motoprdel.
Varianta E) Přibereme další členy. Název se mění na Motorová Megaprdel.
Varianta F) Budeme hrát jen písničky od Karla G. Název se mění na Prdel Karla G.
Varianta G) Budeme hrát jen ve velkých halách a v televizi. Název se mění na Lumpíci.“

Pojďme se vrátit k pohřbu, který se v pátek konal ve Fabrice. Jako první na scénu nastoupili již zmiňovaní Harvester, kteří spustili několik šumavských pohřebních pochodů, z nichž nejvíce vyčníval příběh o Pamele Anderson, jež se údajně vyskytla v Horní Plané.

Harvester se mohl pochlubit naprosto skvělým zvukem, který byl dostatečně tvrdý a zároveň čitelný. Kapela měla skvělý feeling, takže není divu, že pomaličku rozhýbala řadu smutečních hostů. A to natolik, že se ke konci jejich vystoupení rozjel i takzvaný stage diving, neboli skákání fanoušků z pódia.

Harvester produkují aggro rock, který má kořeny v hlubokém undergroundu. Není to žádné umění, ale kluci dokáží pobavit, a to je nejdůležitější.

Motorová Prdel rozjela svoji produkci zhruba o půl hodiny později. I když... Rozjela je v tomto případě silné slovo! Muzikanti sice nastoupili před mikrofony, ale vypadalo to, že se přes všechno vykecávání k hraní ani nedostanou. „Sakra, hrajte už,“ zakřičel jeden z fanoušků a Motorová Prdel poslechla.

Popisovat její produkci je takřka nadlidský úkol, to se musí zkrátka slyšet. Harmonika, bicí, basa, dechy... Člověk měl pocit, jako by se vrátil do hlubokých 70. let na nějakou undergroundovou akci. Motorovou Prdel je třeba vnímat jako celek. Už jenom fakt, že publikum prskalo smíchy a mezi songy bouřilo, znamená, že se královsky bavilo. Mise úspěšná!

Je jasné, že fanoušky Pink Floyd, kteří by na tuto akci nechtěně zabloudili, by nejspíš museli odvézt do nemocnice. Na druhou stranu je fajn, že v dnešní době, kdy každý hraje jako Satriani a má vybavení, o kterém se Metallice do 90. let ani nesnilo, se ještě dají najít kapely, které si těžkou hlavu s nějakým uměním nedělají. Prostě to drhnou přímočaře, syrově a chyby berou jako samozřejmou součást produkce.

R.I.P. Motorová Prdel! Těšíme se na vaše znovuzrození pod názvem Lumpíci a comebackový koncert na Vypichu!

 


 

Kam dál?

Hudební hvězdy roztančily zaplněnou náplavku

pátek, 10. října 2014, 12:48

Odhadem přes osm tisíc lidí se sešlo ve čtvrtek na náplavce u Dlouhého mostu. Po roce se do Českých Budějovic vrátila akce...

Švestkové trhy patří řemeslníkům i originálnímu zboží

pátek, 10. října 2014, 09:28

Českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. ve čtvrtek obsadili stánkaři. Začaly tu tradiční Podzimní neboli Švestkové trhy,...

V Café klubu Slavie zazní rock&roll, folk i bluegrass

čtvrtek, 9. října 2014, 13:13

O rozmanitém programu budějckého Café klubu Slavie jsme psali již mnohokrát, a tak není třeba se k tomu znovu vracet. Pojďme tedy...

Film o budějckých vědcích měl prostor i na Ekofilmu

sobota, 4. října 2014, 12:53

Na několika filmových festivalech mohou během října vidět diváci dokumentární film o terénním výzkumu českobudějovických vědců a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.