Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mistrovství ČR v hodu mobilem v Českých Budějovicivh zná své vítěze

 
neděle, 22. května 2011, 16:27

Přes šest tisíc návštěvníků přilákalo ve čtvrtek krajské kolo celostátní road-show Zahoď mobil na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Velcí i malí zájemci měli možnost zúčastnit se zajímavých soutěží, odevzdat vysloužilé elektro a zároveň vybojovat postup do celostátního kola Mistrovství ČR v hodu mobilem do dálky.

V ženské kategorii byla nejlepší Markéta Musilová s výkonem 35,61 metrů a vítězi mužské kategorie, Martinu Klímovi, se dokonce podařilo hodit 74,42 metrů. Mezi základními školami zvítězila ZŠ Slavonie a mezi středními OA Husova. Největším lákadlem celého dne byl večerní koncert skupiny Kryštof. Akci pořádala za podpory města a Jihočeského kraje nezisková společnost ASEKOL, která se zabývá organizací sběru a recyklací elektroodpadu. Kompletní výsledky jsou k dispozici na www.zahodmobil.cz

„Prostřednictvím akce jsme chtěli nejen najít mistra republiky v hodu mobilem, ale především zábavnou formou upozornit na skutečnost, že zdaleka ne všichni občané staré elektrospotřebiče třídí. Největší problém je přitom dlouhodobě především s těmi drobnými, jako jsou právě mobilní telefony, “vysvětlila záměr Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Celým programem na náměstí Přemysla Otakara II. provázela známá moderátorská dvojice Petr Svěcený a Vojtěch Bernatský, vrcholem celého soutěžního a osvětového dne byl koncert kapely Kryštof. Výherkyní v ženské kategorii Hodu mobilem do dálky se stala Markéta Musilová, první místo v mužské kategorii vyhrál Martin Klíma. Úspěšní soutěžící i vylosovaní šťastlivci, kteří na místo konání přinesli starý mobil nebo jinou drobnou elektroniku, byli odměněni hodnotnými cenami. Největším lákadlem byly moderní telefony, které do soutěže věnovala společnost SAMSUNG.

„Jsme rádi, že zrovna České Budějovice mohly hostit krajské kolo celorepublikového turné Zahoď mobil. I přesto, že se akce konala ve všední pracovní den, program na náměstí přilákal spousty zájemců. Občané se tak nejen dobře pobavili a zasoutěžili si, ale také se dozvěděli, proč je nutné a jakým způsobem třídit elektroodpad,“ řekl o akci primátor Juraj Thoma.

Turné navštíví během svého jarního a podzimního putování po České republice celkem třináct měst.Nejlepší vrhači mobilů z každého města se budou moci o titul Mistra České republiky utkat příští rok na celorepublikovém finále.

 Výsledky krajského kola Mistrovství ČR v hodu mobilem do dálky

Zdroj: www.zahodmobil.cz
 

 


 

Kam dál?

Jihočeští hasiči zasahovali u požáru stodoly i sebevraha na škole

sobota, 21. května 2011, 12:29

Hasiči Jihočeského kraje zasahovali v noci na sobotu u dvou závažných případů. Jak agentuře řekl operační důstojník, prvním byl...

Řidiče osobního auta po srážce s Tatrou na Českokrumlovsku...

pátek, 20. května 2011, 15:28

Vážná dopravní nehoda se v pátek odpoledne stala u Malont na Českokrumlovsku. Při srážce VW Polo s nákladním vozidlem Tatra...

5 otázek pro Pavla Mádla

čtvrtek, 19. května 2011, 09:40

Před derby fotbalového krajského přeboru mezi Hlubokou a Roudným jsme vyzpovídali manažera týmu z Podzámčí Pavla Mádla. Domácí se...

Jihočeši úspěšní - ME ve sjezdu na divoké vodě v Srbsku

středa, 18. května 2011, 13:16

Singlíři z Hanace bodovali na Mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě v Srbském Krajlevu. V neděli 8. května vyrazil český...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.