Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Milan Knížák bude přednášet o loutkách

 
čtvrtek, 16. října 2014, 14:58

Originální umělec a trn v patě minulého režimu. Milan Knížák patří k výrazným osobnostem České republiky. V pondělí 20. října se s ním budete moci setkat v přednáškovém sále Národního památkové ústavu v Českých Budějovicích.

Od 17 hodin zde bude mít přednášku s názvem Hrdé loutky, která byla původně v plánu již na jaře, ale nakonec byla přesunuta na podzim.

„Známý výtvarník, hudebník, performer a někdejší ředitel Národní galerie v Praze se bude věnovat tématu historických loutek. Promluví nejen o jejich sbírání a restaurování, ale zajímavý bude i jeho celkový pohled na život s loutkami,“ uvedla mluvčí NPÚ v Českých Budějovicích Jitka Skořepová.

Podzimní část oblíbeného přednáškového cyklu, který pořádá Národní památkový ústav, odstartovala 6. října. První vlaštovkou byla přednáška Markéty Slabováz.

O dalších přednáškách bude NPÚ informovat. „Přednášky budou opět probíhat v pondělí ve čtrnáctidenním rozmezí vždy od 17. hodiny v přednáškovém sále Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Českých Budějovicích v budově na Senovážném náměstí číslo popisné 6. Vstup na všechny přednášky je volný. Přednáškový cyklus se koná vždy v jarních a podzimních cyklech,“ dodala Jitka Skořepová.

 


 

Kam dál?

Jedineční J.A.R. oslaví v Budějcích 25 let

čtvrtek, 16. října 2014, 12:53

Vrcholem říjnového programu Café klubu Slavie je rozhodně koncert J.A.R. 25 let! Stálice české kvalitní muziky to v Budějcích...

V krytu civilní obrany nalezli zázemí mladí umělci

středa, 15. října 2014, 11:35

Je to zhruba rok, co se po Budějcích začala šířit zpráva, že muzikanti konečně naleznou pořádné zázemí. Byla to novinka, která si...

Knihovna díky své kešce láká všechny příznivce geocachingu

pondělí, 13. října 2014, 09:19

Pro každého, kdo propadl geocachingu je to určitě zajímavá zpráva. Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích se zapojila...

Motorová Prdel vypustila poslední pšouk

neděle, 12. října 2014, 17:02

Byla to smutná, ale zároveň i prazvláštně veselá seance. Motorová Prdel se vydala na poslední cestu. Doprovázeli ji nejvěrnější...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.