Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mezinárodní den památek 2013

úterý, 23. dubna 2013, 19:50
Kousek z dřevěného potrubí, které se dřív používaloNejstarší freska v Českých Budějovicích se nachází v hotelu Zátův důmNa dvoře Domu U Beránka se prodávaly květinyLannova loděniceVodárenská věž s freskou z roku 1882V otevřených památkách nás očekávali kostýmovaní organizátořiV Lannově domě se ještě před třemi měsíci bydleloÚčastníci Mezinárodního dne památek si přišli vyzvednout odměnuPrůřez vodárenskou věžíPohled na mlýn, který dřív u věže fungovalO Zátkově domě a fresce vyprávěl majitel pan VlčekMezinárodního dne památek se zúčastnilo kolem tří set lidíMezinárodní den památekDvojčata Blanka a Marie, které jako děti žily na vodárněBudova u Vodárenské věže měla dříve mlýnské kolo a pod ní tekly dva kanály vody
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31 stupňů Celsia, od středy může být až 35 stupňů. Výstraha meteorologů platí od dnešních 13:00.

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Sinobo Stadium v pražských Vršovicích neměl podle prvního místostarosty Prahy 10 Filipa Humplíka (ODS) potřebné povolení pro dva koncerty německé skupiny Rammstein, které se uskutečnily minulý týden. Uvedla to Česká televize, podle které kvůli tomu chce radnice s provozovatelem stadionu zahájit správní řízení. Stadion podle městské části nemůže koncerty pořádat vůbec. Vlastníci tvrdí, že pravidla neporušili.

Realisté končí, rozhodla o tom členská základna

Většina členů politického uskupení Realisté rozhodla o ukončení činnosti strany. Novináře o tom informoval Jiří Hynek, který byl kandidátem Realistů v loňských prezidentských volbách. Strana končí po třech letech od založení. Členská základna hlasovala od minulého pondělí do tohoto pondělí.