Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mezinárodní den památek 2013

úterý, 23. dubna 2013, 19:50
Kousek z dřevěného potrubí, které se dřív používaloNejstarší freska v Českých Budějovicích se nachází v hotelu Zátův důmNa dvoře Domu U Beránka se prodávaly květinyLannova loděniceVodárenská věž s freskou z roku 1882V otevřených památkách nás očekávali kostýmovaní organizátořiV Lannově domě se ještě před třemi měsíci bydleloÚčastníci Mezinárodního dne památek si přišli vyzvednout odměnuPrůřez vodárenskou věžíPohled na mlýn, který dřív u věže fungovalO Zátkově domě a fresce vyprávěl majitel pan VlčekMezinárodního dne památek se zúčastnilo kolem tří set lidíMezinárodní den památekDvojčata Blanka a Marie, které jako děti žily na vodárněBudova u Vodárenské věže měla dříve mlýnské kolo a pod ní tekly dva kanály vody
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ANKETA: Vláda se postavila proti volebnímu právu od 16 let

Poslanecký návrh Starostů, podle něhož by komunální politiky směli volit lidé už od 16 let věku, vláda na svém dnešním zasedání odmítla. Novinářům to po jednání kabinetu řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Proti snížení věkové hranice voličů o dva roky se postavila ministerstva vnitra a spravedlnosti, výhrady mělo i celkově neutrální ministerstvo financí. O předloze rozhodne Sněmovna.

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.