Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město žilo majálesem, centrem prošel tradiční průvod

sobota, 11. května 2013, 13:30

Mazec, pecka, super, bomba! Hodnocení opět jen superlativy si zaslouží budějcký majálesový průvod, který v pátek prošel ulicemi historického centra. Vlna energie, nadšení, radosti a fantastických nápadů v kostýmech i rekvizitách účastníků - už tradičně bylo na co se dívat a co si užívat.

Průvod vyšel (také tradičně) v pravé poledne z budějckého Háječku. V čele průvodu mažoretky, jištěné členy městské policie, za nimi pak studenti středních škol... vlastně ne! Kdepak studenti!

Banda zvlčilých pirátů, samozřejmě i s lodí, reprezentace Dobra a Zla (Střední škola stavební), námořníci, námořnice, vodní živočichové (BIGY), také rozjásané tanečnice (a tanečníci) z Havajských ostrovů (Konzervatoř).

Snad z olympijských her do Budějc zavítali závodníci ze zimních i letních sportů, nejspíš v Itálii hledali inspiraci mafiáni, doprovázení šlap… totiž erotickými pracovnicemi (Střední zdravotnická škola - zdrávka).

Velmi početnou uklízecí četu představovali uklízečky a uklízeči (Střední zemědělská veterinární, zahradnická a mechanizační škola - zemědělka), rovněž četu, tedy spíš pluk, zastupovala Speciální vojenská jednotka (Obchodní akademie Husova - obchodka). V průvodu se samozřejmě předvedly i další školy, což můžete vidět ve fotogalerii.

Za hlasitého skandování a volání došel pestrý had až na náměstí, kde se na chvíli zastavil před budějckou radnicí. V jejích oknech se ale žádný z ´otců města´ neobjevil, aby budějckou majálesovou reprezentaci aspoň pozdravil. A to i přes to, že nejen průvod, ale všechny kulturní aktivity majálesového programu nepřehlédnutelně oživily a obohatily město...

Z náměstí účastníci majálesové show pokračovali směrem k Sokolskému ostrovu. Nadšení jim vydrželo až do cíle, i když poslední část cesty už mnozí absolvovali pod deštníky. Déšť ale náladu nezkazil a průvod už vůbec ne.

Série majálesových aktivit pak pokračovala podle programu dvoudenního Open Air festivalu, který nabídl super muziku všech žánrů i další doprovodné akce.

 
 
 


 

Kam dál?

Zaplněná náplavka sledovala Hanebný pancharty

sobota, 11. května 2013, 08:10

Součástí programu letošního Budějovického Majálesu bylo autokino, které mohli Budějčáci navštívit již vloni. Akce tehdy měla...

FOTOREPORT: Budějce tento týden žijí Majálesem

pátek, 10. května 2013, 09:07

Čtvrtý den Majálesu je za námi a návštěvníci pořád nemají dost. I Budějcká Drbna vychutnává tento sváteční týden plnými doušky a...

Náměstí se proměnilo v taneční parket

úterý, 7. května 2013, 13:47

Krásný jarní podvečer a následně i večer přivítal ve městě první majálesový den. A Budějcká Drbna by nebyla tou správnou drbnou,...

Majálesová nálada už visí ve vzduchu!

neděle, 5. května 2013, 17:04

Po návštěvě Pražského Majálesu musí Budějcká Drbna konstatovat, že se upřímně těší na takovou tu naši domácí atmosféru...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.