Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město v létě ožije festivalem, zapojte se do tvorby programu

 
pondělí, 31. března 2014, 14:48

Jednou z nejnavštěvovanějších letních akcí v Budějcích byl vloni festival Město lidem, lidé městu. Že vám to nic neříká? A co Krajinské korzo? Nebo pouštění lampionů na slepém rameni Malše? To už ano? Budějcká Drbna má pro vás dobrou zprávu. Úspěšná kulturní událost se uskuteční letos znovu!

„Program bude i díky výrazné finanční podpoře magistrátu mnohem zajímavější a pestřejší. Snažíme se o to, aby valná většina vystupujících umělců a lidí, kteří tvoří program, byla z Budějc nebo Jihočeského kraje. Spolupracovat tedy budeme například s umělcem Michalem Trpákem,“ předesílá Robin Mikušiak z pořádající agentury Free Production a občanského sdružení Prostor pro všechny.

Přestože program pomalu začíná získávat reálné obrysy, stále je možnost se zapojit do jeho tvorby. „Pokud nám budete chtít jakkoliv pomoci a přispějete nějakým svým nápadem, rozhodně jste vítáni. Autory programu jsme schopni odměnit honorářem,“ dodal hlavní organizátor festivalu, který se uskuteční ve dnech 29. a 30. srpna v srdci jihočeské metropole. Své náměty můžete už nyní psát Budějcké Drbně nebo přímo Robinu Mikušiakovi.

Hlavním dějištěm druhého ročníku festivalu Město lidem, lidé městu budou ulice Krajinská a Hroznová a také Piaristické náměstí. Těšit se můžete na pouliční umělce, moderní cirkus, žongléry, samohybné loutky, fireshow, unplugged hudební produkci žánrů, jako elektroswing, salsa, tango, swing nebo na kubánské rytmy. Na své si přijdou díky rukodělným dílnám a spoustě příjemných aktivit také děti.

Stejně jako vloni se na konci letních prázdnin v Krajinské ulici objeví 400 metrů čtverečních živého trávníku. „Budeme rádi, pokud nám dá někdo podnět, kam by se po skončení festivalu dala tráva položit. Jsme ochotni pomoci například mateřské škole nebo umělcům, kteří živý koberec můžou použít třeba na vytvoření travnaté želvy,“ nabízí své nápady Mikušiak.

Budějčáci se opět můžou těšit na lampiony plující na hladině Malše v jejím slepém rameni. „Plánujeme, že letos na vodu pošleme kolem dvou tisíc lampionů. Budeme rádi, když lidé přijdou ze všech směrů, a to i od letního kina v Háječku. Chystáme i ponton, aby si na vodu mohly jít stoupnout například maminky s dětmi,“ dodal pořadatel chystané akce.

Naopak oproti loňsku letos nebudou v rámci festivalu osvětleny známé budějcké památky. Tato atrakce si vloni, také kvůli nevlídnému počasí, nenašla své příznivce. „Přiznejme si, že nemá smysl vkládat peníze do něčeho, co lidi až tak nebere. Na podzim v Písku na stejnou akci přišlo pět tisíc diváků...“ dodal Robin Mikušiak.

 


 

Kam dál?

Budějce budou hostit festival elektronické hudby

neděle, 30. března 2014, 15:38

Studentský elektronický festival nabídne ve svém dvoudenním programu mnoho hudebních elektronických stylů, které na...

RECENZE: Noe... Hollywoodský epos s lidskou tváří

sobota, 29. března 2014, 09:35

Americký režisér Darren Aronofsky je bezesporu mistrem svého řemesla. Dojemná Fontána, komorní Wrestler, emotivní Černá labuť......

Fast Food Orchestra vystoupí tuto sobotu ve Slavii

pátek, 28. března 2014, 17:56

Legendární formace zavítá na jih Čech, aby shrnula svou tvorbu a představila singly k připravované desce. Kapela Fast Food...

Souboj studentských skupin vyhrála kapela The Duffs

čtvrtek, 27. března 2014, 18:04

Celostátní soutěž studentských kapel University Band Contest, která letos probíhá hned v devíti českých městech, zavítala tento...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.