Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město pronajalo kryt civilní obrany ke kulturním účelům

 
pátek, 20. září 2013, 10:43

Kryt civilní obrany v budějcké Vodní ulici se změní v hudební a taneční zkušebny. Radní ho pronajali občanskému sdružení Kultura pro mládež. Město kryt nabídlo prostřednictvím Správy domů k pronájmu jako nebytový prostor, přihlásil se však jediný uchazeč.

„V kreativním prostoru chce sdružení, jež je provozovatelem portálu Zkušebny.com, vedle zázemí pro kapely nabízet umělecké dílny, zkušebny pro divadla, taneční soubory, včetně folklorních, hip-hopery či dýdžeje, využít je bude možné i pro tvorbu a prezentaci uměleckých děl a řadu dalších variant trávení volného času,“ uvedl radní Ivo Moravec.

Zkušebny.com byly založeny v roce 2004, dnes fungují jako nezisková organizace v řadě měst. Projekt získal několik ocenění.
Smlouva o pronájmu krytu bude schválena na dobu neurčitou za 112 tisíc korun ročně. K dispozici bude 427 metrů čtverečních.

„Kryt se nachází ve Vodní ulici přímo pod silnicí za nádražím, v okolí nejsou žádné bytové domy. Při budování komunikace byl kryt opraven,“ dodal primátorův náměstek Kamil Calta.

V případě potřeby bude muset být kryt okamžitě zprovozněn pro původní účely. Na spádovém území Českých Budějovic je jedenáct aktivních stálých úkrytů. V majetku města jsou čtyři.

Areál Okružní s kapacitou 340 lidí je využíván jako sklad a místo pro práci charity s nepřizpůsobivými obyvateli. Stejně velkou kapacitu má právě pronajatý kryt ve Vodní ulici. Další, při Základní škole Máj, byl stavěn pro 1250 lidí. Udržuje ho škola. Čtvrtý kryt v areálu dopravního podniku využívá dům dětí jako střelnici.

Dalších sedm krytů je v majetku právnických a fyzických osob. Kryty eviduje a případné žádosti o vyřazení z úkrytového fondu zabezpečuje Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje.

Zdroj: ČTK
Foto: Zkušebny.com

 


 

Kam dál?

V Hluboké plavali žraloci, delfíni i plankton

čtvrtek, 19. září 2013, 20:00

Tajemný svět korálových útesů, příběh rodiny delfínů, dramatická setkání se žraloky, nevšední pohled na život v českém rybníku i...

Václav Koubek: Originální písničkář zpátky v Budějcích

čtvrtek, 19. září 2013, 13:45

Mighty Bar Velbloud zve na další příjemný hudební večer. Dnes od 21 hodin vystoupí v tomto známém budějckém klubu originální...

Dominik Lang zboural zdi v budějckém Domě umění

úterý, 17. září 2013, 19:18

Trojnásobný finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého a reprezentant Česka na benátském bienále Dominik Lang ´zboural´ zdi v...

Víkend v Hluboké byl ve znamení vína

pondělí, 16. září 2013, 20:00

Minulou sobotu bylo na hlubockém Náměstí Československé armády rušno. Konaly se tady totiž tradiční Jihočeské slavnosti vína....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.