Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město nejvíce podpořilo projekt Krajinské korzo

 
středa, 26. února 2014, 15:04

První výzva dotačního programu na podporu kultury v Budějcích pro tento rok je uzavřena. V novém elektronickém systému města dorazilo 125 žádostí o podporu, přičemž celková požadovaná částka byla takřka 13 milionů korun. Město na kulturu uvolnilo necelé čtyři miliony korun.

„Podpořeny byly hlavně místní spolky zaměřené na celoroční činnost dětí a mládeže,“ uvedl Daniel Turek, člen kulturní komise rady města. „Nejvyšší finanční dotace byla poskytnuta projektu Krajinské korzo, a to 700 tisíc korun, které oživí centrum města na konci prázdnin a bude vycházet z úspěchu předchozího ročníku.“

Jaké další projekty nalezly podporu u města České Budějovice? Například Galerijní noc, divadla malých forem v Metropolu, Jihočeský jazzový festival, Audiovizuální festival na vodě Vltava žije, Maturantka Roku či osmý ročník Festivalu na dvanácti strunách.

„Pro děti jsou určeny pohádky v klubu Horká vana, či interaktivní výstava Bzukot, která proběhne na podzim v KD Slavie,“ zmínil Daniel Turek a dodal: „Studenti se pak mohou těšit na festival Odpad fest v prostorách kampusu Jihočeské univerzity (30. dubna), Wave festival 2014 na kanále v Lídy Polesné v Českém Vrbném nebo festival pouličního umění Buskers fest 2014, který proběhne na konci června.“

Rada města v návrhu kulturní komise změnila pouze dva projekty. „Byly převedeny finanční prostředky z projektů 4. ročníku Festivalu amatérských a studentských filmů Černá věž (50 tisíc korun) a 15. ročníku přehlídky amatérských divadelních souborů Budějcká Thálie 2014 (60 tisíc) na projekt Vltava žije v celkové výši 110 tisíc korun,“ vyčíslil Daniel Turek.

Jaké projekty nebyly podpořeny? Například Studentský elektronický festival, Sport Fest 2014 či Českobudějovické komorní večery s Petrem Jiříkovským.

Podrobný přehled schválených i zamítnutých dotací najdete v protokolu na webu města.

Realizátoři neúspěšných projektů ale nemusejí věšet hlavu. Nikde totiž není psáno, že jejich snažení nebude podpořeno ani ve druhé výzvě. A ta je již za dveřmi! Uzavírka je 14. dubna.

 


 

Kam dál?

Literární festival nabídne sběr knih i divadlo bezdomovců

středa, 26. února 2014, 08:47

Začalo to sklenkou červeného v literární kavárně a skončilo u podání grantu na radnici pro podporu velkého festivalu živé...

Ženy se nechaly inspirovat luxusním spodním prádlem

úterý, 25. února 2014, 09:24

Vůně kávy a silného parfému se minulý týden linula foyer budějckého multikina CineStar. Čekání na Dámskou jízdu si něžné pohlaví...

Izraelskou hiphopovou operu uvidí také Budějčáci

úterý, 25. února 2014, 08:14

Premiéra izraelské hiphopové opery The City je na programu dnes od 19.30 hodin v DK Metropol. Představení lidé uvidí jako součást...

Přípravy na jihočeskou masopustní koledu vrcholí

pátek, 21. února 2014, 11:19

V řadě měst a obcí na jihu Čech vrcholí přípravy na letošní masopust. Dolaďují se programy, chystají kostýmy do průvodu. Třídenní...

 

Komentáře

Milan Burian

Jo, podporovat soukromé akce v Krajinské a zvýhodňovat je tak proti jiným, to je férovka, jen co je pravda.

středa, 26. února 2014, 22:59
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.