Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Městem o víkendu prostoupí atmosféra orientu

 
pátek, 21. listopadu 2014, 16:39

Indická kuchyně, rukodělný bazar, orientální kultura a hlavně tanec. Právě tomu bude v Českých Budějovicích věnován poslední předadventní víkend v rámci již sedmého ročníku Aiwa! festivalu.

Akce bude zahájena v sobotu v 10 hodin tanečním seminářem Fusion s prvky čínského tance s brněnskou světoznámou tanečnicí Badriyah a pokračovat bude otevřenou taneční scénou v Divadle U Kapličky, která začíná ve 13:30 a potrvá celé odpoledne až do půl páté.

Zároveň s open stage bude v divadle probíhat i bazar - rukodělné výrobky, orientální zboží, chybět nebude ale ani ochutnávka indických specialit a čajů. Do divadla je možné přijít kdykoliv v průběhu odpoledního programu.

V Divadle U Kapličky se bude tančit i večer od 19 hodin, a to na galashow. I tentokrát bude k vidění spousta zajímavých tanečních hostů, které si skupina Aiwa!Tribe, pořadatel festivalu, pozvala z celé České republiky.

V neděli se pak mohou zájemci vzdělat na seminářích a přednášce. Tanečnice Afsana, opět z Brna, povede dva semináře, a to Pod pokličku Suhaily Salimpour od 10 hodin a Tanec se šavlí od 13:30. V podvečer pak můžete navštívit Dobrou čajovnu v Hroznové ulici a poslechnout si Khalidinu přednášku Obraz orientální tanečnice, která začne v 17 hodin.

Vstupné na open stage bude 50 Kč, děti do 15 let zdarma, za lístek na večerní galashow pak zaplatíte 220 Kč, student 190 Kč. Cena seminářů se bude pohybovat od 400 od 500 korun, přednášky 50 Kč.

Lístky na galashow a místo na semináři si ještě stále můžete kupovat či rezervovat u organizátorky akce Hany Kupkové (telefon 775 677 751, e-mail khalida@volny.cz).

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Advent v Českém Krumlově nabídne přes 40 akcí

pátek, 21. listopadu 2014, 09:04

Dominantní dvanáct metrů vysoký vánoční smrk, Mikulášská nadílka, Medvědí i Psí Vánoce, oslava konce roku, adventní trhy, příchod...

Dead End zaburácí, ale také akusticky pohladí

čtvrtek, 20. listopadu 2014, 09:38

Budějcká Gerbera se opět po čase otřese v základech! V pátek 28. listopadu se v ní rozpoutá kytarové peklo. Po roce se vrací...

Na Černou věž míří maskéři, dabéři, hudebníci a 123 filmů

úterý, 18. listopadu 2014, 15:28

Poslední týden v listopadu bude v Budějcích patřit amatérským a studentským filmům. Čtvrtý ročník Festivalu Černá věž přivítá...

Budějce vzpomínaly na revoluci. Emoce pracovaly naplno

úterý, 18. listopadu 2014, 14:47

Chybí vám něco z dob minulého režimu? „Práce a peníze, vole!“ I taková slova v pondělí 17. listopadu zazněla na budějckém...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.