Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Méně plesů, střídmější program. Jihočeši šetří

 
neděle, 18. ledna 2015, 09:40

Plesů na jihu Čech v posledních letech mírně ubylo. Někteří organizátoři v době ekonomické krize šetřili. Vstupné se ale nezměnilo, pohybuje se od 250 do 700 korun.

O něco podražily služby, třeba platby za zvukové a světelné aparatury. Stálicemi jsou plesy maturitní, především v menších obcích pak bály myslivecké, hasičské a rybářské.

V českobudějovickém DK Metropol se podle ředitele Petra Holby ročně uskuteční kolem padesátky plesů a tanečních zábav, ubyly některé firemní. „K nejnavštěvovanějším patří Ples Budvaru. Konat se bude v únoru a pro návštěvníky bude tradičně připravena ochutnávka ze světové nabídky piv,“ řekl Holba.

Tradičním je také Myslivecký bál, který nabízí lákavou tombolu, ale také digitální střelnici na kachny a zvěřinové speciality v restauraci. Stálicemi v kalendáři akcí je třeba charitativní ples rotariánů, Velký mediální ples či Reprezentativní ples Jihočeské univerzity. Ten se tentokrát ponese v duchu elegance 20. a 30. let minulého století.

Podle šéfů kulturních center v kraji jenom minimum organizátorů využívá k uspořádání plesu profesionálních agentur, většina spoléhá na své síly. Vstupenka tak jen výjimečně stojí kolem 1000 korun, návštěvníci je pořídí většinou za 250 až 700 korun.

Snad nejpestřejší program nabízí první reprezentační ples města v Českém Krumlově. „O přátelské přijetí se na plese postarají oživlé postavy z Maškarního sálu za doprovodu Krumlovského komorního orchestru. Večerem všechny provede Dalibor Gondík, bude předtančení a show Jana Ondera s Lucií Hunčárovou a také baletní humoreska Jihočeského baletu,“ vybrala z programu mluvčí radnice Olga Kneiflová.

Třeba ve strakonickém kulturním domě se od ledna do poloviny března uskuteční dvanáct plesů, k tradičním patří Vojenský ples a ples společnosti ČZ, města a Měšťanského pivovaru. Plesovou sezonu ukončí masopustní veselice, které budou nejen ve městech, ale v každé větší jihočeské vesnici.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Romantická Dámská jízda voněla růžemi

sobota, 17. ledna 2015, 13:05

Multikino CineStar zvolilo pro první Dámskou jízdu v novém roce příjemný romantický film S láskou, Rosie. Nejenom romantický...

96 hodin 3: Liam Neeson tentokrát v roli uprchlíka

pátek, 16. ledna 2015, 14:50

Taken 3 to měl již od začátku těžké. Internetové diskuze se hemžily názory, že už série nemá co říct, fanoušci ostře kritizovali...

To musíte vidět! Výstava představí katastrofy lidského těla

čtvrtek, 15. ledna 2015, 07:05

Po třinácti letech velmi úspěšného turné v Holandsku a Německu se do Čech vrátila výstava voskových figurín s názvem Katastrofy...

Kultura v Budějcích? Roman Dragoun nebo vážná hudba

středa, 14. ledna 2015, 13:27

Tento týden se ponese ve znamení zajímavých kulturních událostí. Koncert, křest i výstavu nabídne Dům umění, přednášet se bude v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.