Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mel Gibson chtěl spáchat sebevraždu, nutil policistu, aby po něm střílel

 
čtvrtek, 10. února 2011, 11:23

Slavný hollywoodský herec Mel Gibson se před časem pokusil o sebevraždu, informuje ve čtvrtek webový portál deníku The Daily Telegraph. Ze světa chtěl odejít vskutku výstředním způsobem: na policistu židovského původu vykřikoval antisemitské urážky, aby ho vyprovokoval ke střelbě.

 

Chuť k životu přešla herce před čtyřmi lety. Vedla ho k tomu skutečnost, že jej po 26 letech opustila manželka. Když se Gibson vrátil z natáčení domů do Los Angeles, zjistil, že jeho žena a sedm dětí jsou pryč.
 
Krátce na to jej zastavila policejní hlídka za řízení v opilosti. Gibson začal policistu Jamese Meeho provokovat a mimo jiné prohlásil, že "Židé jsou zodpovědní za všechny války na světě".
 
Gibsonův blízký přítel, hollywoodský scénárista Peter Biskind, vysvětlil, že nadávky nebyly projevem hercovy nesnášenlivosti. 
Strážce zákona chtěl Gibson vystresovat a rozzuřit natolik, aby se chopil zbraně a vystřelil po něm "kulku z milosti".
 
"Měl tehdy pocit, že jako lidská bytost úplně zklamal," řekl Biskind časopisu Vanity Fair. "Nemyslím si, že by byl antisemita. 
Podle mého názoru se snažil toho člověka vydráždit, aby vytáhl zbraň a zastřelil ho." Podle Biskinda se Gibson krátce předtím po společné večeři s přáteli se všemi rozloučil. "Věřím, že té noci to znamenalo sbohem," dodal scénárista.
 
Incident skončil pro Gibsona nejen veřejnou ostudou, ale vedl i k postupnému úpadku jeho kariéry. Hollywoodská celebrita dostala za svůj nezdařený sebevražedný pokus tříletou podmínku, nastoupila odvykací program a začala docházet na skupinová sezení pro osoby závislé na alkoholu.
 
Gibson se pokusil o to, čemu se v odborných kruzích říká "death by cop" nebo "suicide by cop" (volně přeloženo sebevražda rukou policisty). Tento jev experti studují teprve krátce, jeho koncepce však byla známa již starým Římanům. Ve Spojených státech je tento druh odchodu ze světa poslední dobou čím dál častější.
 
Formálně jde vždy o vraždu, byť vyprovokovanou. Popis fenoménu a základní informace o něm lze získat na webu založeném americkou expertkou na tuto problematiku Rebeccou Stincelliovou (www.suicidebycop.com).
 
Mel Gibson se narodil ve Spojených státech, ale od 12 let vyrůstal v Austrálii. Na stříbrné plátno pronikl v roce 1979, 
kdy vznikl první díl akčního sci-fi snímku Šílený Max, z kterého se stal brzy kultovní snímek svého žánru. Od 90. let je plnokrevnou hollywoodskou hvězdou, na svém kontě má mimo jiné i oscarový film Statečné srdce. Loni v lednu se představil v akčním filmu Na hraně temnoty.
 
Kromě herectví se Gibson věnuje i režii. V roce 2004 natočil film Umučení Krista, výpravný historický snímek o Ježíšových posledních dnech. Naturalistické zpodobnění biblických událostí překvapilo svou neskrývanou krutostí a surovostí. Jeho dalším filmem byl snímek Apocalypto (2006).
 
Autor: Alina Holušová
 


 

Kam dál?

Hokejový brankář Salák: Před Haškem musí každý smeknout

středa, 9. února 2011, 13:56

Český gólman hokejistů Färjestadu Alexander Salák se chystá na reprezentační turnaj LG Hockey Games, o mistrovství světa ale...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi stupních. Český hydrometeorologický ústav vydal včera před mrazem výstrahu - může totiž způsobit škody na nesklizených zemědělských plodinách.

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal případné rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, kterým by hlava státu zastavila Babišovo stíhání v případu Čapího hnízda. Zeman ve čtvrtek oznámil, že by o takzvané abolici rozhodl, pokud by bylo pravomocně zastavené stíhání obnoveno. Babiš řekl rádiu Impuls, že by jen komentoval nesmyslné spekulace, protože trestní stíhání bylo zastaveno a žádný trestný čin se nestal.